به گزارش خبرنگار سیاسی برنا آئین رسمی جشن جهانی نوروز با حضور محمود احمدی نژاد و با حضور روسای جمهور تاجیکستان، عراق، افغانستان، ترکمنستان و ارمنستان، معاون اول رییس جمهور، رییس دفتر و مشاور ارشد رییس جمهور و نیز رییس مجلس پاکستان، معاون رییس جمهور زنگوار، معاونین نخست وزیران ترکیه و آذربایجان، وزرای خارجه لبنان و عمان، وزیر بهداشت، رفاه و خانواده هند ، وزیر فرهنگ قرقیزستان معاون رییس مجلس قزاقستان، دبیر کل اکو و جمعی از سفرای کشورهای مختلف در تالار وحدت تهران آغاز شد.

براساس این گزارش روسای جمهور کشورهای افغانستان، ارمنستان، عراق، تاجیکستان و ترکمنستان پیش از حضور در سالن تالار وحدت در محوطه باز این تالار از آیین ها و رسوم نواحی مختلف و اقوام ایرانی بازدید کردند و پس از استقبال رییس جمهور از آنان برای حضور در مراسم وارد سالن شدند.

گفتنی است در مراسم آئین رسمی جشن جهانی نوروز علاوه بر سخنرانی دکتر محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشائی رییس ستاد جشن جهانی نوروز قرار است روسای جمهور افغانستان، ارمنستان، عراق، تاجیکستان و ترکمنستان نیز ایراد سخنرانی کنند.

همچنین اجرای برنامه آیینی، برنامه سازهای سنتی، اجرای آیین پهلوانی و ورزش باستانی، اجرای سنفونی نوروز و اجرای ارکستر فیلارمونیک از جمله برنامه های دومین جشن جهانی نوروز در تالار وحدت است.