حسن هانی زاده کارشناس مسائل منطقه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با تحولات مصر و چشم انداز آینده روابط ایران و مصر گفت: اساسا دو ملت ایران و مصر دارای پیشینه گسترده‌ای هستند، لذا در طول 30 سال گذشته و پس از قرارداد کمپ دیوید که روابط ایران و مصر به حداقل رسید، با سرنگونی رژیم حسنی مبارک اراده مردم مصر برای تعامل مثبت با ایران پررنگ تر شد و فشار مردمی بر دولت مردان جدید مصر برای برقراری رابطه سیاسی و افزایش سطح رفت و آمدهای مردمی شدت گرفته است.

وی تصریح کرد: لذا به نظر می رسد دولت جدید مصر تحت تاثیر فشارهای مردمی تلاش می کند تا یک فصل جدیدی از روابط ایران و مصر بگشاید و می توان گفت؛در آینده شاهد خواهیم بود سطح روابط ایران ومصر از سطح دفتر حافظ منافع به سفارت خانه ارتقا پیدا خواهد کرد.

هانی زاده خاطر نشان کرد: در حال حاضر دولت مصر علی رغم فشار آمریکا تلاش می کند روابط خود را با ایران بهبود ببخشد و با توجه به اینکه شرایط مصر در حالت انتقالی است، باید منتظر بود تا پس از انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی و تدوین قانون اساسی این کشوربه تثبیت اوضاع قابل قبولی برسد.

کارشناس مسائل منطقه تصریح کرد:  با این که آمریکا و رژیم صهیونیستی شدیدا به حکومت موقت مصر فشار وارد می کنند تا روابط با ایران به سطح قابل قبولی نرسد،مردم مصر مصرانه خواهان برقراری روابط سیاسی با ایران هستند.