فاطمه فخر عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب برنا، درباره نام گذاری سال 90 گفت: نام گذاری سال 90 به نام سال جهاد اقتصادی، نشان دهنده اهمیتی است که رشد اقتصادی کشور دارد. البته رشد اقتصادی که رهبر حکیم انقلاب از آن یاد کرده اند، رشد همراه با جهاد در همه ابعاد است.

وی با اشاره به این که مردم ایران با واژه جهاد به خاطر 8 سال دفاع مقدس آشنایی دارند افزود: سابقه 8سال دفاع مقدس نشان از این دارد که  مردم کشورمان پیوسته در حال جهاد بوده و هستند .چرا که بارها و بارها  در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان قسم خورده انقلاب و محاصره اقتصادی آنها ایستاده اند. اما جهاد اقتصادی نشان دهنده اهتمام همه جانبه به رشد اقتصادی کشور است.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: رشدی که مبتنی بر آرمان های انقلاب و تحقق عدالت اجتماعی باشد موجب امنیت اقتصادی و اصلاح معیشتی مردم، کاهش بیکاری، بالارفتن سطح تولید، ایجاد خودکفایی و حضور گسترده در بازارهای جهانی می شود.

فاطمه فخر لازمه رشد و شکوفایی اقتصادی کشور را مبارزه با مفاسد اقتصادی دانست و افزود: برخورد با مفسدان اقتصادی بسیار پسندیده است و موجب ایجاد امنیت اقتصادی و جلوگیری از گرایش به راهکارهای مفسده انگیز می شود. از طرف دیگر وقتی یک مفسده اقتصادی در کشور اتفاق می افتد، حقوق بسیاری از مردم ضایع می شود و شاید برگرداندن حقوق از دسته رفته مردم غیرممکن باشد.

رییس سازمان بانوان حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این سوال که  برخورد با سران مفاسد اقتصادی و به قولی دانه درشت ها، از طرف مراجع قضایی بایستی چگونه باشد گفت: این برخورد بایستی با صلاح دید مسوولین قضایی کشور صورت بگیرد و براساس مصالح کشور پیگیری ها انجام شود.

وی ادامه داد: اگر قوه قضاییه مساله برخورد با مفاسد اقتصادی در سطح کلان را در برنامه دارد، باید با جدیت کار را تعقیب کرده و مراحل مختلف آن به مردم اعلام شود تا به اعتمادسازی برسیم. نکته دیگر این که قوانین اقتصادی و بانکی بایستی، روشن و قابل اجرا باشد و این قوانین خود، زمینه ساز مفاسد اقتصادی نباشد.

وی تاکید کرد: نظارت جدی بر امور اقتصادی بایستی پیوسته و دقیق صورت بگیرد تا زمینه های فساد اقتصادی ایجاد نشود، چه برسد به اینکه ما در حوزه مفاسد اقتصادی دانه درشت داشته باشیم.