به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از خبرگزاری رویترز،آتیفته جاجاگا رییس جمهور جدید کوزوو که در انتخابات این کشور بیش از 80 درصد آرا را به دست آورد، امروز در پارلمان این کشور مراسم تحلیف خود را برگزار کرد.

بر اساس این گزارش، پارلمان کوزوو امروز با تایید جاجاگا به عنوان رییس جمهور جدید به بحث و جدل ها در مورد پیروزی بجت پاکولی رقیب وی پایان داد و جاجاگا به طور رسمی به عنوان نخستین رییس جمهرو زن در کوزوو کار خود را آغاز کرد.

گفتنی است جاجاگای 35 ساله موفق شد پارلمان این کشور با 80 رای موافق و بدون رای مخالف از پارلمان رای اعتماد بگیرد، و این در حالی است که در انتخابات ماه فوریه پاکولی به پیروزی رسیده بود. اما به دلیل آن چه که نقض قانون اساسی از سوی پاکولی عنوان شد، جاجاگا به عنوان رییس جمهور برگزیده شد.

این در حالی است که جاجاگا پیش از این یک فرمانده پلیس بود و هیچ تجربه ای در زمینه مسائل سیاسی ندارد. وی تنها یک سال از سن قانونی برای بر عهده گرفتن پست ریاست جمهوری در کوزوو بیشتر سن دارد.

گفتنی سات از زمان بروز بی ثباتی سیاسی و اقتصادی در کوزوو از ماه سپتامبر تاکنون، جاجاگا سومین فردی است که مسئولیت ریاست جمهوری این کشور را بر عهده می گیرد.