به گزارش سرویس سیاسی برنا، سازمان بسیج مستضعفین با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تبریک ولادت باسعادت عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) و روز پرستار به ملت بزرگوار ایران اسلامی به ویژه پرستان سخت‌كوش بر ضرورت تبیین نقش پیام‌رسان كربلا در جامعه امروز تأكید كرد.

در این اطلاعیه آمده است: حضرت زینب كبری (س) این اسوه ایمان و تقوی و این تندیس صبر و وقار، نه تنها شجاعت، حریت، عفاف و حیا را به بشریت آموخت بلكه از مكتبش باید درس ولایت‌مداری و حق‌مداری را فرا گرفت.

این اطلاعیه با اشاره به اینكه بزرگداشت و تكریم حضرت زینب(س) و روز پرستار به خاطر اسوه جمالات و كرامات عالیه انسانی سومین نوه عزیز پیامبر است، می‌افزاید: درس از مكتب فرزند پاره تن پیامبر عظیم‌الشأن اسلام تنها به صبر و استقامت و پرستاری خلاصه نمی‌شود كه اگر این بانوی شجاع نبود كربلا در كربلا می‌ماند.

این اطلاعیه تاكید می‌كند: زنان امروز در جامعه با تمسک به سیره حضرت زینب(س) با بصیرت‌بخشی به جامعه و خانواده‌ها حقایق در غبار فتنه‌ مانده عصر امروز را برای نسل جدید تبیین كند تا حقیقت دشمنان نظام اسلامی و دلبستگان داخلی آنها بر همگان مشخص شود و همچون پیام‌رسان نهضت عظیم عاشورا ختم زبون را رسوا كند.

سازمان بسیج مستضعفین در پایان این اطلاعیه اظهار امیدواری كرده جامعه خدمت‌گذار پرستاری با همت و جهاد علمی و همچنین روحیه بسیجی با ارائه نوآوری‌ها توفیقات بزرگی برای كشور به ارمغان آورند.