به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از رویترز، در همین حال هزاران نفر از مردم یمن در اعتراض به امتناع وی از کناره گیری گرد هم آمدند و در درگیری نیروهای امنیتی با این مردم سه نفر کشته شدند.

این درگیری ها زمانی روی داد که مردم تلاش می کردند تا پیکر چند شهید هفته گذشته درگیری ها را تشییع کنند که در این میان پلیس با پرتاب گاز اشک آور تلاش کرد تا این افراد را متفرق کند.

بر اساس گزارش ها، پیش از این بحث های زیادی در یمن درباره " بمب های گازی" که نیروهای امنیتی این کشورعلیه تظاهرات کنندگان استفاده می کنند، مطرح می شود.

 پزشکان یمنی تاکید دارند که این گازهایی که علیه تظاهرات کنندگانی که خواستار سرنگونی رژیم حاکم در یمن هستند، استفاد می شود گازهای اشک آور نیستند بلکه این گازها، سمی هستند و باعث ضعیف شدن سیستم عصبی انسان می شود.

 این منابع پزشکی اعلام کردند، بمبهایی که نیروهای امنیتی یمن برای سرکوب تظاهرات کنندگان در شهرهای " تعز" ، "الحدیده"، "صنعاء" و "عدن" استفاده کردند، بدون وجود هر گونه زخم سطحی منجر به خونریزی داخلی در ناحیه مغز برخی از تظاهرات کنندگان شده است.

 این منابع پزشکی همچنین اعلام کردند که حالتهای این بیماران نشان می دهد که گازهای اعصاب بر سیستم عصبی کسانی که آن را استشمام کردند، تاثیر زیادی می گذارد.