به گزارش سرویس سیاسی برنا، به نقل از دفتر ویژه رییس ستاد كل نیروهای مسلح،  رییس ستاد كل نیروهای مسلح، به مناسبت ولادت حضرت زینب كبری (س) و روز پرستار پیامی به شرح زیر صادر كرد.

بیستم فروردین‌ماه سال 1390 روز پنجم جمادی الاول، سالروز ولادت با سعادت بزرگ پرستار كربلا و غمخوار امامت و ولایت در عاشورا، دخت بسیجی عالی(ع) و زهرا (س) حضرت زینب كبری (س) بر همه رهپویان آن حضرت خصوصا پرستاران مومن زحمتكش، دلسوز و فداكار مبارك باد.

روز میلاد اسوه زنان حسینی در حالی فرا رسیده است كه پرستاران شكوه زینبی را در انقلاب مردم بحرین، یمن، لیبی و مصر به نمایش گذاشته‌اند، تكریم و تعظیم این روز به خاطر تولید اسوه نیكی‌ها و كرامات عالیه انسانی و به جهت ولادت الگوی شجاعت صبر استقامت و پرستاری است. شیرزنی كه با مبارزه تقوا و پایداری در نیابت از حسین (ع) و رساندن پیام عاشورا، جاودانه تاریخ شد.

نام‌گذاری این روز بزرگ به نام پرستار در نظام الهی جمهوری اسلامی با الهام از نقش ویژه پرستاری حضرت زینب كبری (س) در حماسه عاشورا از امام سجاد (ع) و زنان، كودكان و شهیدان كربلا، به منظور ارج نهادن به مقام ولای پرستار و پرستاری است.

اینجانب در دوران نورانی دفاع مقدس و پس از آن همواره شاهد تلاش و كوشش مومنانه، خالصانه و بی دریغ پرستاران در رسیدگی به مجروحان و جانبازان عزیز میهن اسلامی‌مان بوده‌ام و این روز را صمیمانه به جامعه پرستار كشور، مخصوصا پرستاران شاغل در نیروهای مسلح تبریك عرض می‌كنم و انتظار دارم در این فرصت مبارك صفات عالیه پرستار نمونه تاریخ بشریت را در تكریم و تسكین بیماران، چنان اعمال كنیم تا خواسته قلبی رهبر بزرگوارمان و فرماندهی معظم كل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عزیز در خدمت به مردم تجلی یابد و نیز از مسوولان مربوط درخواست دارم تا بیش از پیش به این قشر زحمتكش و خستگی‌ناپذیر و مهربان كه به حق از اركان مهم چرخه سلامت و نیز بهره‌وری ملی محسوب می‌شوند توجه كرده و آنان را در ارائه هر چه بهتر خدمات مقدس پرستاری یاری كنند.