به گزارش سرویس سیاسی برنا، حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه‌ای با محکومیت کشتار مسلمانان در بحرین از این قیام حمایت کرد.

در این بیانیه آمده است: در بهار آزادی‌خواهی ومردمسالاری ملت‌های اسلامی خاورمیانه، مردم مظلوم و مسلمان بحرین تنها به جرم شیعه بودن مورد ستم چند جانبه داخلی و خارجی قرار گرفته و دستان آمریکا و انگلیس به همراه وهابیون پشتیبان تروریسم افراطی از آل سعود و آل خلیفه به خون صدها شهید بحرینی آلوده شده و آزادی‌خواهان بحرین در زندان‌های آن رژیم زیر چشم مدعیان طرفدار حقوق بشربه بدترین وضع شکنجه و به شهادت می‌رسند.

 این بیانیه ضمن انتقاد از سیاست دوگانه غرب می‌افزاید: سیاست دوگانه غرب در قبال انقلاب‌های منطقه و تجاوز نظامی غیرقانونی رژیم عربستان و امارات به خاک بحرین برای سرکوب انقلابیون آن کشور که با پشتیبانی و حمایت آمریکا و انگلیس انجام می‌شود، حکایت از توطئه غربی- عربی علیه ملت‌های اسلامی منطقه دارد.

در ادامه این بیانیه آمده: توطئه‌ای که متاسفانه ضمن بی ثباتی در منطقه، زمینه استمرار حضور نامشروع آمریکا در خلیج فارس را فراهم می‌سازد.

این بیانیه می‌افزاید: ما ملت مسلمان ایران با اطمینان از پیروزی اراده ملت‌های منطقه برسلطه‌گران و حکومت‌های مستبد ضمن محکوم کردن کشتار و شکنجه و دستگیری مردم آزادی‌خواه و مسلمان بحرین توسط رژیم آل سعود و آل خلیفه، این اقدامات ضد بشری را موجب تنفر بیشتر مردم منطقه از حکام جور و ستمگر دانسته و به عوامل آمریکا و انگلیس در منطقه هشدار می‌دهیم که چنانچه دست از کشتار مردم مظلوم بحرین برندارند و صدای انقلاب آنها را نشنوند نباید توقع داشته باشند که ملت ایران در مقابل این ستم‌ها ساکت بنشینند و به نجات ملت مسلمان بحرین اعم از شیعه وسنی قیام نکنند.

در پایان این بیانیه حزب موتلفه اسلامی ضمن حمایت از اقدام اعتراض آمیز حوزه‌های علمیه و بازار تهران از مسوولان سیاست خارجی و امنیت ملی کشور انتظار دارد در حمایت از مردم مسلمان بحرین اقدام عملی نموده و مانع ستم بیش از این قدرت های سلطه گر و مزدوران آنها در بحرین شوند.