به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از پایگاه خبری ریبل نیوز، در شرایطی که اکنون بیش از هزار نفر از نیروهای نظامی عربستان به منظور سرکوب قیام مردمی بحرین در منامه حضور دارند، مردم عربستان در اعتراض به این مسئله تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، صدها نفر از مردم عربستان امروز در شهرهای قطیف و عوامیه واقع در شرق عربستان در این تظاهرات شرکت کردند و از دولت عربستان خواستند از حمایت خود از حکومت پادشاهی بحرین دست بردارد.این در شرایطی است که مشابه این تظاهرات در روز جمعه نیز برگزار شده بود.

تظاهرات کنندگان با محکومیت حضور نیروهای نظامی عربستان در بحرین، خواهان خروج فوری این نیروها از منامه شدند. تظاهرات کنندگان همچنین خواستار بهبود وضعیت حقوق بشر، آزادی بیان و ایجاد اصلاحات در قانون اساسی در عربستان شدند.

اگرچه هر دو این شهرها توسط نیروهای نظامی عربستان محاصره شده است، اما گزارشی در مورد بروز درگیری و یا تنش در این دو روز دریافت نشده است.

گفتنی است کشور عربستان در ماه های اخیر و در پی بالا گرفتن اعتراضات مردمی در کشورهای عرب منطقه، شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردم بر ضد حکومت پادشاهی آل سعود بوده است.