به گزارش خبرنگار پارلمانی برنا، حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران پارلمانی در واکنش به تکذیب خبر تحصن وی در دفتر هیأت رییسه مجلس از سوی مشاور عالی لاریجانی گفت: بنده تا صبح در دفتر هیأت رییسه مشغول مطالعه بودم.

وی افزود روز گذشته بعد از اتمام جلسه علنی به اتاق فرمان مراجعه کردم تا نسخه ای از 10 دقیقه آخر جلسه را در اختیار بنده قرار دهند اما مسوولان اتاق فرمان گفتند باید از هیأت رییسه نامه بیاورم اما علی رغم اینکه از هیأت رییسه نامه آورده بودم موفق به دریافت این نسخه نشدم.

رسایی با تاکید بر اینکه محبی نیا از او خواسته تا از ادامه پیگیری درخواست نسخه از صدای جلسه علنی روز گذشته خودداری کند، افزود: آقای محبی نیا گفتند با حجت الاسلام ابوترابی فرد صحبت کنم که بنده با آقای ابوترابی فرد صحبت کردم اما هیأت رییسه نسخه مد نظر من را در اختیارم قرار ندادند.

نماینده مردم تهران افزود: روز گذشته به اتاق آقای محبی نیا رفتم و به او گفتم اگر صوت را در اختیارم نگذارید تا صبح در این مکان تحصن خواهم کرد که وی به من گفت حتما نسخه صدا را در اختیار شما قرار خوهیم داد اما بعد از نیم ساعت پیگیری مسوولان اتاق فرمان در ها را قفل کرده و از مجلس خارج شدند و گفتند هیأت رییسه به ما گفته است درها را قفل کنید.

وی یادآورشد: در اعتراض به رفتار هیأت رییسه به محبی نیا گفته است تا صبح در اتاق هیأت رییسه خواهد ماند. 

رسایی ادامه داد: طبق آنچه به محبی نیا گفته بودم تا صبح در اتاق هیأت رییسه ماندم و مشغول مطالعه و پیگیری کارهای امروز بودم.

وی همچنین با انتشار خبر تحصنش در دفتر هیأت رییسه گفت ساعت 2 نصفه شب خبرنگار پارلمانی فارس با بنده تماس گرفت و بنده موضوع را در قالب مصاحبه به این خبرنگار گفتم.

نماینده مردم تهران گفت: آقای محبی نیا می گوید ما دو هفته پیش مصوبه ای در مجلس داشتیم که صدای هر نماینده را به خودش بدهیم در حالی که این مصوبه خلاف قانون اساسی است. چرا که گزارش کامل صحن علنی مجلس از رادیو پخش می شود.

وی گفت: محبی نیا ساعت 7:15 صبح امروز وارد اتاق هیأت رییسه شدو با او سلام و علیک کردم و او از بنده عذرخواهی کرد و بنده نیز بعد از آن وارد صحن شدم. 

رسایی افزود: من تا صبح در اتاق هیأت رییسه ماندم تا آنها رفتار خود را تغییر دهند.

وی همچنین رای استمزاجی امروز حجت الاسلام ابوترابی فرد را خلاف قانون اساسی دانست و گفت مشروح مذاکرات مجلس طبق اصل 69 باید به صورت علنی در اختیار عموم قرار گیرد اما رایی که نایب رییس اول مجلس گرفت به این معناست که نمایندگان از عموم نیستد و حق ندارند از مشروع مذاکرات خود نسخه ای داشته باشد. 

نماینده مردم تهران خطاب به نمایندگانی که امروز رای دادند تا نسخه صدای نمایندگان تنها به خودشان داده شود را چنین ارزیابی کرد و اظهار داشت: این رفتار شما به این معناست که شما نگران هستید دیگران حرف های شما را بشنوند درحالی که بنده با صدای رسا اعلام می کنم حاضرم از هر صحبتی که در مجلس می کنم هزار نسخه تهیه و در اختیار نمایندگان قرار دهم چرا که بنده اختیار زبان خود را دارم و می دانم چه می گویم و هیچگاه به کسی تهمت نمی زنم که بعد از آن خجالت زده شوم.

رسایی تاکید کرد: هیأت رییسه مجلس روز به روز با اشتباهات خود سعی در پوشاندن اشتباهات گذشته خود دارند لذا بنده به عنوان اصولگرا در اتاق محبی نیا ماندم تا هیأت رییسه رفتار خود را تغییر بدهند.

وی در خاتمه اظهار داشت: تحصن من به حسن زمانی مشاور لاریجانی هیچ ربطی نداشته است که وی امروز با حضور در جمع خبرنگاران اقدام به تکذیب کرده است.