به گزارش سرویس بین الملل برنا با گذشت یک هفته سیل و طوفان در استرالیا نه تنها فروکش نکرده، بلکه مردم این کشور همچنان شاهد بالاآمدن بیشتر آب هستند.

گزارش آسوشیتدپرس حاکی است در حالی که سیل بی سابقه استرالیا مساحت قابل توجهی از این کشور به بزرگی آلمان و فرانسه را زیر آب برده، اثری از پایین آمدن سطح آب و بهبود اوضاع نیست و استرالیایی ها باید روزهای بیشتری را در میان آب و گل و لای ناشی از سیل سپری کنند.

در حالی که سیل در بسیاری از نقاط استرالیا مردم را مجبور به ترک خانه ها کرده در شهرراکهمتون قدرت آب آنقدر زیاد است که به گفته مقامات شهرداری سیلاب حداقل 200 خانه و 100 واحد تجاری را شسته و با خود می برد.

شهردار راکهمتون همچنین گفته که تعداد مارهای سمی کشنده در مناطق سیل زده به طرز غیرمعمولی افزایش یافته و آمدن کوروکودیل های وحشی آب شور به شهرها به شدت موجب نگرانی مردم شده است. این مارها که آب آنها را از لانه بیرون کشیده همه جا هستند و به نظر می رسد مردمی که سعی می کنند با عبور از گل و لای سری به خانه های خود بزنند طعمه خوبی برای آنها به حساب می آیند.

به نوشته وال استریت ژورنال بیش از 200 میلیون دلار خسارت به محصولات کشاورزی وارد شده و تاکنون حداقل 10 نفر هم جان باخته اند.