به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال چن بینگده رییس ستاد مشترك ارتش چین در سخنان خود در این باره اظهار داشت که این اقدام آمریکا باعث می شود روابط نظامی میان دو کشور با خطر مواجه شود.

وی که هم اکنون در سفر خود به آمریکا به سر می برد، در ادامه سخنان خود تصریح کرد: این اقدام امریکا ممکن است باعث شود روابط چین و آمریکا به بن بست برسد.

بینگده که در جریان کنفرانس خبری مشترک خود با مایک مولن همتای آمریکایی خود سخن می گفت، در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برای این که بدانیم این اقدام آمریکا در فروش تسلیحات به تایوان چه پیامدهایی به دنبال خواهد داشت، باید مشخص شود که نوع و کاربرد تسلیحات فروخته شده به تایوان چیست.

این مقام ارشد نظامی چین با اشاره به این که آمریکا دلیلی برای فروش اسلحه به تایوان ندارد، خاطر نشان کرد: تایوان بخشی از خاک چین محسوب می شود، بنابراین هیچ دلیلی برای فروش تسلیحات آمریکا به این جزیره به منظور تامین امنیت آن وجود ندارد، و در واقع آمریكا با این اقدام خود به نوعی در امور داخلی چین دخالت می كند..

گفتنی است ژنرال 'بینگده' روز سه شنبه هفته جاری به منظور دیدار با مقامات آمریکا به واشنگتن سفر کرده است و فردا به کشورش باز خواهد گشت.