به گزارش برنا به نقل از شبکه خبری العالم، بحران های دهه‌های مختلف بحرین با شکنجه شدید بدنی و روحی زندانیان سیاسی همراه بوده است. روش های شکنجه نیز مختلف است و شامل ضرب و جرح، شوک الکتریکی، جلوگیری از خوابیدن، تهدید به تجاوز جنسی و گاه تجاوز جنسی، اهانت به شخصیت افراد و توهین به مقدسات می شود ولی زندانیان بی توجه به شکنجه های شدید؛ همچنان پایبند به مطالبات خود هستند.

روزنامه الاخبار چاپ لبنان در شماره دیروز خود گزارشی در مورد شکنجه سیستماتیک و منظم مخالفان رژیم آل‌خلیفه توسط ماموران امنیتی، اشاره دارد. در این گزارش آمده است: اثبات شکنجه در بحرین کار دشواری نیست؛ زیرا با نگاه کردن به نحوه راه رفتن متهمان پرونده "گروهک براندازی رژیم" در سالن دادگاه ویژه می توان با چشم سر به صحت خبر شکنجه زندانیان پی برد. بیشتر 21 متهم این پرونده ماه اوت سال گذشته بازداشت شدند و اتهام تلاش برای براندازی رژیم و همکاری با کشورهای خارجی به آنها وارد شد و با آغاز اعتراضات مردمی در ماه فوریه آزاد شدند.

عبدالوهاب حسین رئیس جریان "الوفاء" که راه رفتن غیرعادی‌اش حاکی از شکنجه وی بود، در یکی از جلسات پایانی دادگاه ویژه گفت: من برای براندازی رژیم تلاش نکردم زیرا این کار نیاز به کودتای نظامی دارد ولی خواهان سرنگونی رژیم هستم. حسن مشیمع دبیر کل جنبش "حق" نیز جزء متهمان این پرونده است.

عبدالهادی الخواجه عضو مؤسسه حقوقی فرونت لاین نیز به علت شکستگی صورت ناشی از شکنجه نتوانست در جلسه دادگاه صحبت کند. دولت بحرین شکستگی صورت الخواجه را تکذیب کرد ولی پزشکی که مسئول مداوای الخواجه بود در سایت تویتر شکستگی صورت وی را تأیید کرد.

الخواجه در آخرین جلسه دادگاه ویژه گفت: نیروهای زندان از من خواستند که از پادشاه عذرخواهی کنم و وقتی که من از این کار خودداری کردم مرا تهدید به تجاوز جنسی کردند و سرم را به زمین کوبیدند به نحوی که بیهوش شدم و اگر بی‌هوش نمی شدم به من تجاوز می‌کردند. آنها همچنین تهدید کردند که به دخترم مریم تجاوز خواهند کرد.

محمد جواد، دایی نبیل رجب فعال حقوقی بحرین نیز در جلسه دادگاه شلوار خود را بالا زد و آثار شکنجه را برای حاضرین نشان داد ولی نماینده دادستانی کل گفت: "اینجا پزشکی قانونی نیست و پزشکی قانونی درگزارش خود وجود هرگونه زخم داخلی و خارجی در بدن محمد جواد را رد کرده است".

نبیل رجب نیز اعلام کرد که محمد جواد به علت فعالیت حقوقی و قرابت خانوادگی با وی بازداشت شده، با شوک الکتریکی شکنجه، به سقف سلول زندان آویزان شده، به شدت کتک خورده است و هم اکنون وضعیت جسمی بسیار بدی دارد و جانش در خطر است .

آخرین خبر بازداشتی اینکه نیروهای امنیتی بحرین همچنین عباس میرزا المرشد برادر ناتنی شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت وفاق ملی را بازداشت کردند.

گفتنی است شکنجه در زندان‌ها و سیاه‌چال‌های رژیم آل‌خلیفه به شدت در جریان است و هر روز روایت‌ها و مستندات جدیدی از آن در شبکه‌های خبری و اجتماعی منتشر می‌شود، اما این متحد آمریکا به هیچ عنوان حاضر نیست این موضوع را بپذیرد و قبول کند شکنجه‌ای در کار است. تکذیبی که از سوی مدعیان دفاع از حقوق بشر نیز قبول می‌افتد.