به گزارش سرویس سیاسی برنا، در این مراسم که با حضور ایرانیان مقیم آمریکا در مسجد امام علی (ع ) نیویورک برگزار شد محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک طی سخنانی با اشاره به ویژگیهای شخصیت سیاسی ، عرفانی ، فلسفی ، و اخلاقی حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد: رمز عظمت و موفقیت حضرت امام خمینی (ره) در ایجاد یک تحول بزرگ در تاریخ بشر ،اخلاص عملی ایشان بود.

خزاعی با استناد به احادیث و روایات اسلامی مهمترین رکن و پایه اسلام را امامت و رهبری دانست وتصریح کرد : بدون وجود امامت و ولایت دیگر پایه ها اثر گذار نبوده ومسلمانان راه گمگشتگی و ضلالت را خواهند پیمود .

سفیرو نماینده دائم کشورمان اضافه کرد : در دوران غیبت امام عصر ، ولایت فقیه امامت و رهبری جامعه را برعهده دارد و مردم از طریق مجلس خبرگان رهبری در انتخاب ولی فقیه مشارکت دارند.

محمد خزاعی افزود:پس از ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ، رهبری حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری، کشورمان را در مقابل توطئه ها و فشارهای داخلی وخارجی حفظ کرده است و در حال حاضرجمهوری اسلامی ایران به عنوان یک بازیگر وقدرت بزرگ در منطقه مطرح است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیرات انقلاب اسلامی در منطقه وجهان پرداخت و با اشاره به تحولات منطقه تصریح کرد : آنچه که در دنیا شاهد هستید که دارد اتفاق می افتد آثار آن زلزله بزرگی است که انقلاب اسلامی ایران در ساختار نظام سیاسی جهان بوجود آورد .

محمد خزاعی با اشاره به حرکت ملت ایران در جهت استقلال ،آزادی،حکومت مردمی و احیای ارزش های الهی ، آن را زمینه ساز تحولات در کشورهای اسلامی و عربی دانست و افزود :مفاهیم مطرح کنونی در جهان ریشه در بنیانهای اسلامی دارد واین مفاهیم فراگیر تر شده ونظام دنیا را دچار تغییرات جدی خواهد ساخت .

وی گفت: موج فزاینده تحولات در خاورمیانه،اروپا را نیز در بر خواهد گرفت.