هانی زاده، کارشناس مسایل بین الملل درگفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با اظهارات رییس سابق موساد و اینکه این فرد به دردسر بزرگ صهیونیست ها در اهداف ضد ایرانی تبدیل شده است، گفت: اظهارات داگان مبتنی بر وقایع میدانی و داده های حقیقی  است ؛در واقع سال هاست کارشناسان سیاسی و بین الملل به این نتیجه رسیده اند که هر گونه درگیری نظامی با جمهوری اسلامی ایران به فروپاشی رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد.

وی تصریح کرد: این امر از یک سو نشانه قدرت و توانایی و اشراف دشمن به توانایی های ایران  است و از سوی دیگر موجب شده است برخی سیاست ها در میان مقامات رژیم صهیونیستی در برابر افکار عمومی احساس ضعف ایجاد کند.

این کارشناس مسایل منطقه ای خاطر نشان کرد: اینگونه تحلیل ها عموما در پشت پرده و جلسات سری صهیونیستها مطرح می شود، اما مطبوعاتی شدن و علنی شدن این اظهارات موجب شده است که همه مردم منطقه و جهان به این نتیجه برسند که علیرغم تهدیدهای لفظی اسراییل نخواهد توانست در برابر ایران مقاومت کند.

هانی زاده همچنین یادآور شد: لذا حرف داگان که برای کابینه نتانیاهو با سیاست های افراطی که همواره کشورها را تهدید می کند، بسیار شکننده است و آن ها بلافاصله واکنش نشان می دهند.نتانیاهو نمی خواهد این حقیقت را بپذیرد که اسرائیل همچنان در برابر کشورهای منطقه از جمله ایران ضعیف و شکست خورده است.