حمید رضا ترقی،عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی برنا، با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در مراسم بیست و دومین سالگرد امام راحل مبنی بر اینکه اگر برای عدالت خواهی و انقلاب گری به کسانی که از لحاظ فکری با ما مخالف هستند اما به اصل نظام و اسلام اعتقاد دارند اهانت کنیم از خط امام (ره) منحرف شدیم، گفت: آنچه که رهبر فرزانه انقلاب به آن تاکید فرمودند برخاسته از اندیشه سیاسی امام راحل و نحوه برخورد با مخالفین نظام است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید می فرمایند کسانی از مواهب نعمت آزادی و فعالیت سیاسی مجاز در کشور محروم هستند که به دنبال براندازی نظام باشند و برای احیای دستورات دشمن تلاش کنند.

ترقی یادآور شد: میدان در جامعه برای اظهار نظرهای مخالف سیاسی باز است و هیچ کسی اجازه ندارد با مخالفین سیاسی که قصد براندازی یا تحقق اهداف دشمن را ندارند برخورد خلاف عدالت داشته باشند و یا امنیت را از آنها سلب کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: مبنای نگاه و دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب مبنای سیاسی امام راحل، مبتنی بر فقه شیعه و سیره سیاسی علوی و نبوی در جامعه اسلامی است.