به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از لس آنجلس تایمز، گزارش ها نشان می دهد که اخیرا هیلاری کلینتون در کاخ سفید با سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد بحرین دیدار داشته و در مورد ناآرامی های اخیر بحرین با وی گفت و گو کرده است.

در این دیدار کلینتون اعلام کرده بود که از برداشتن وضع فوق العاده در بحرین استقبال می کند، اما در عین حال تاکید کرده بود که دولت و مخالفان باید با گفت و گو با یکدیگر را باز کنند.

البته پیش از این نیز مقامات آمریکایی تلاش کرده بودند که دولت بحرین را مجاب کنند تا قدری تنش های موجود در بحرین را که به اعتقاد آنها می تواند به کشورهای دیگر هم منتقل شود آرام تر کند.

پیش از این نیز بارها و بارها سازمان ملل از دولت بحرین خواسته بود که تنش های موجود در بحرین را قدری آرام کند تا بتوان از راه گفت و گو با مردم معترض به نتیجه رسید.

اما برخی فعالان حقوق بشر بحرین تاکید می کنند که نمی توان در شرایطی که شمار زیادی از مردم بحرین در زندان ها به سر می برند، به دموکراسی رسید و راه گفت و گو را از سر گرفت.

این در حالی است که دولت بحرین هر بار شمار زیادی از فعالان این کشور به ویژه تیم های پزشکی را دستگیر و آنان را محاکمه و زندانی می کند.

در همین حال به نظر می رسد که تنها راه رسیدن به مرحله گفت و گو برای دولت بحرین زمانی باشد که بتواند به تصمیم های بین المللی برای احترام به حقوق مردم خود توجه کرده و زندانیان سیاسی و تیم های پزشکی محاکمه شده را آزاد کند.