به گزارش سرویس بین الملل برنا، علی شرف الدین در گفت و گو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: آمریکا و عربستان در تلاش برای روی کار آوردن رژیم مزدور جدیدی در یمن برای تضمین منافع خود و نادیده گرفتن خواسته های مردم انقلابی این کشور هستند.

وی با اشاره به اظهارات یک مقام بلند پایه آمریکایی و تاکید وی بر وخیم بودن حال علی عبدالله صالح رییس جمهور دیکتاتور ادامه داد: صدها هزار نفر از مردم صنعا دیروز سه شنبه به سوی منزل عبدربه منصور هادی معاون رییس جمهور یمن راهپیمایی کرده و خواستار تشکیل شورای انتقالی متشکل از همه گروه ها و طوایف شدند.

شرف الدین با تاکید بر خواست مردم مبنی بر تشکیل شورای انتقالی متشکل از همه گروه های یمنی افزود: آمریکا با معاون رییس جمهور یمن و رهبران احزاب دیدار مشترک تماس هایی برقرار کرده که زمینه ای برای روی کار آوردن رژیم جدید در راستای تضمین منافع آنها است .

شرف الدین با اشاره به استقرار نیروهای آمریکایی و انگلیسی در سواحل دریای سرخ افزود: گارد ریاست جمهوری که تحت فرماندهی احمد علی عبدالله صالح فرزند رییس جمهور یمن است متشکل از افسران آمریکایی است که تاامروز در برابر ملت عقب نشینی نکرده اند.

وی گفت: مردم و انقلابیون یمن در آستانه پیروزی هستند اما عربستان از طریق شورای همکاری خلیج فارس در صدد فعال سازی طرحی علیه خواسته های مردم یمن و در راستای ناکام گذاشتن انقلاب و دور زدن آن است تا از این طریق یمن را به جنگ داخلی بکشاند.

شرف الدین افزود: حوادث و درگیری هایی که در استان ابین در منطقه زنگبار رخ می دهد از اقدامات گروه القاعده است که از کاخ ریاست جمهوری و از سوی فرزند رییس جمهور یمن مدیریت می شود .

وی گفت: بکارگیری سربازان برای به اصطلاح مقابله با این درگیری ها به منظور منحرف کردن افکار عمومی و سوق دادن کشور به جنگ داخلی با عناوین مخوفی چون القاعده و تروریسم صورت می گیرد.

گفتنی است منابع آمریکایی پیش از این اعلام کرده بودند که 40 درصد از بدن عبدالله صالح دچار سوختگی شده و به یکی از ریه های او آسیب جدی وارد شده است.