به گزارش سرویس سیاسی برنا، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای ضرب و شتم روحانی امر به معروف، توسط اراذل و اوباش را محکوم و از دستگاه‌های مسوول درخواست کرد امنیت لازم را برای آمران به معروف فراهم کنند.

در اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: خبر هتك حرمت‌، ضرب و شتم و سپس مجروح شدن روحانی مظلومی كه به دفاع از نوامیس مردم و نهی از منكر پرداخته بود، موجب اندوه فراوان شد.

در ادامه این اطلاعیه تاكید شده است: بی‌تردید اصل مترقی امر به معروف و نهی از منكر از احكام مهم اسلامی است كه باید بیش از پیش سرلوحه رفتار همگان قرار گیرد و در قالبی فراگیر، در جامعه اسلامی ما نهادینه شود.

در این اطلاعیه اضافه شده است: امربه معروف و نهی از منكر كه از آن با عبارت «ب‍ها تقام الفرائض» یاد شده، فریضه‌ای است كه اجرای دیگر فریضه‌ها به آن وابسته است و جامعه امروز ما بیش از گذشته به آن نیاز دارد. احیای این فریضه بزرگ الهی، زیبنده این ملت عاشورایی است؛ چه آنكه این فریضه مهم از اهداف نهضت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بوده است.

در بخش دیگری از این اطلاعیه تاكید شده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن دفاع از اقدام شجاعانه افتخارآفرین و تاریخی این روحانی معظم، و نیز حمایت از اقدام به‌موقع دستگاه محترم قضایی در شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه فجیع، محاكمه قاطع و سریع آنها را خواستار است. همچنین از دستگاه‌های مسوول انتظار می‌رود با برنامه‌های حساب شده اجرای فرائض الهی را تضمین كرده و امنیت لازم را برای آمران به معروف و ناهیان از منكر فراهم آورند.