به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، کاردار انگلیس در تهران درپاسخ به اظهارات غیرواقعی "ویلیام هیگ" وزیر امور خارجه این کشور علیه ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید به وی ابلاغ شد.

رییس اداره اول غرب اروپای وزارت امور خارجه در ملاقات با "جین ماریوت" با یادآوری اتهامات وارده وزیر امور خارجه انگلیس و تکرار آن توسط یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه این کشور مبنی بر دخالت جمهوری اسلامی ایران در تحولات سوریه، تاکید کرد که این اتهامات بدون هیچگونه مدرک و دلیلی بیان شده است.

این مقام مسوول در وزارت امور خارجه همچنین گفت: اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس کاملا بی‌پایه و اساس بوده و بر مبنای یک سلسله دروغ‌پردازی انجام شده است.

وی افزود: دولت انگلیس به دلیل اقدامات مداخله‌آمیز و ایفای نقش مخرب در تحولات منطقه بویژه آموزش نیروهای نظامی برخی کشورها برای سرکوب مردم، صلاحیت طرح این گونه مطالب و اظهار نظرها درباره سایر کشورها را ندارد.

در این ملاقات همچنین اظهارات مداخله‌جویانه مقامات انگلیسی در امور داخلی کشورمان تقبیح و از رویکرد دوگانه و متناقض این کشور در قبال تحولات منطقه انتقاد شد.

جین ماریوت کاردار انگلیس نیز در پاسخ گفت: اعتراض وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اظهارات مقامات انگلیسی را در اولین فرصت به اطلاع مقامات انگلیسی می رساند.