به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از خبرگزاری رویترز، عبدالحافظ غورقه، سخنگوی نیروهای انقلابی لیبی در پاسخ به این پیشنهاد گفت: ما به سیف الاسلام می‌گوییم زمان دیگر از دست رفته است، زیرا نیروهای ما در حومه طرابلس قرار دارند و به مردم و نیروهای انقلابی در این شهر خواهند پیوست تا ریشه فساد و خودکامگی در لیبی را از بین ببرند.

این در حالی است که سیف الاسلام قذافی، فرزند معمر قذافی حاکم لیبی، روز پنج شنبه در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی کوریه دلا سرا گفت رژیم لیبی حاضر است تا سه ماه آینده با نظارت سازمان‌های بین‌المللی در کشور انتخابات آزاد برگزار کند.

وی گفت: قذافی در صورت شکست در انتخابات از قدرت کناره‌گیری خواهد کرد اما در عین حال افزود، پیروزی پدر وی در انتخابات قطعی خواهد بود و انتخابات نشان خواهد داد "قذافی هنوز تا چه اندازه در کشور خود محبوب است."

در همین حال، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا با رد پیشنهاد سیف الاسلام برای برگزاری انتخابات گفت، اکنون برای طرح این پیشنهاد "اندکی دیر شده است."

میخائیل مارگلوف، فرستاده ویژه روسیه برای میانجی‌کری در بحران لیبی نیز روز پنجشنبه گفت، انقلابیون لیبی در حال انجام مذاکره با رژیم قذافی هستند.

وی پس از دیدار با البغدادی المحمودی، نخست وزیر لیبی گفت: "من در مذاکرات امروز مطمئن شدم که تماس‌های مستقیم بین بنغازی و طرابلس اکنون در جریان است."