به گزارش خبرنگار دفاعی برنا نمایشگاه دستاوردهای جهاد علمی و اقتدار دفاعی نیروهای مسلح برگزار شد و رهبر فرزانه انقلاب نیز از این نمایشگاه دیدن کردند.

در این نمایشگاه بیش از سیصد دستاورد علمی، فناوری و محصولات دفاعی ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و وزارت دفاع از فضا تا كف دریا به نمایش گذاشته شده بود.

دستاوردهای علمی ـ فناوری و محصولات دفاعی در زمینه سامانه پدافند هوایی، هواپیما و بالگرد و پرنده های بدون سرنشین، شناورهای سطحی و زیر سطحی، انواع رادارهای پیشرفته دو بْعدی و سه بْعدی، سامانه پیشرفته ارتباطی و كاملاً امن، تجهیزات جنگ الكترونیك و مقابله با جنگ الكترونیك، سامانه جنگ سایبری، انواع شبیه سازهای پیشرفته و پزشكی دفاعی، از بخشهای اصلی این نمایشگاه بود.

نیروی انتظامی نیز در این نمایشگاه بخشهای متنوع از دستاوردهای خود را در بخش فناوری اطلاعات، صدور اسناد الكترونیكی امن، مانند گذرنامه و گواهینامه الكترونیك، كارت پایان خدمت هوشمند، و نیز كنترل الكترونیك مرزها، جاده ها و راهها ارائه كرده بود.

همچنین جوانان با استعداد بسیجی توانایی های خود را در زمینه های لیزر، شناورهای زیر سطحی، و آنتن های نانو عرضه كرده بودند.

مجموعه این دستاوردهای علمی با استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی، اعضای هیات علمی دانشگاهها و شركت های دانش بنیان طراحی و ساخته شده است.