به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از واشنگتن پست، با وجود مخالفت‌های شدید دولت و مردم پاکستان با حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به نقاط مختلف خاک این کشور، واشنگتن همچنان به این حملات مرگبار ادامه می‌دهد.

واشنگتن پست با ارائه گزارشی از این مسئله تاکید کرده است که هواپیماهای آمریکایی که برای بمباران نواحی مختلف پاکستان اعزام می‌شوند از یک پایگاه‌هوایی در افغانستان بر می‌خیزند.

این در حالی است که، سیا می‌گوید این پروازها از پایگاهی در پاکستان صورت می‌گرفت و اکنون سه ماه است که متوقف شده است.

در پی بالاگرفتن اعتراض ها به دلیل پرونده جنجال‌برانگیز ریموند دیویس عامل سیا که دو شهروند پاکستانی را در 27 ژانویه به قتل رساند، اعلام شد که امریکا حملات هواپیماهای بدون سرنشین خود از پایگاه هوایی شمسی در ایالت بلوچستان را در ماه آوریل 2011 متوقف کرد.

واشنگتن پست می‌افزاید، از آن زمان تا کتون سیا حملات خود به خاک پاکستان را از یک پایگاه هوایی در افغانستان انجام می‌دهد.

در همین حال برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که سیا معمولا از دو پایگاه هوایی جلال‌آباد و بگرام در افغانستان برای پرواز هواپیماهای بدون سرنشین خود استفاده می‌کند.

پاکستان اخیرا از امریکا خواست که به پروازهای هواپیماهای بدون سرنشین امریکا از پایگاه شمسی در جنوب غربی ایالت بلوچستان که مدت‌ها برای جنگ پنهانی علیه شبه‌نظامیان از آن استفاده می‌شد، پایان دهد.

این اقدام در حالی صورت گرفته که درخواست مکرر پاکستان برای متوقف کردن حملات فزاینده یکجانبه هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی از سوی واشنگتن نادیده گرفته شده است.