به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از دویچه وله، سایتی آلمانی به نام Lastminute.de به تازگی فهرستی از هتل‌های تماشایی و منحصربه ‌فرد جهان را تهیه کرده است.

این سایت اینترنتی امکانات تفریحی و اطلاعات لازم برای سفر به نقاط مختلف جهان را به افراد اهل سفر معرفی می‌کند.

بنا بر اطلاعات موجود در این سایت، در حال حاضر بلندترین هتل جهان در هنگ‌ کنگ واقع است. این هتل شعبه‌‌ای از هتل‌های لوکس زنجیره‌ای "ریتس کارلتن" است. این هتل سال پیش با ۱۱۸ طبقه در جزیره هنگ ‌گنک افتتاح شد.

 استخر این هتل در ارتفاع ۵۰۰ متری فضای آرامش‌بخشی برای شنا کردن مهمانان عرضه می‌کند. این آسمان‌خراش فعلا بلندترین برج شهر هنگ‌ کنگ محسوب می‌شود.کوچکترین هتل جهان در جزایر قناری تنها چهار اتاق دارد

هتل ریتس کارلتن در بلندترین برج هنگ‌کنگ قرار داردبرای هتل‌داران نه تنها بلندترین هتل، بلکه داشتن عنوان کوچکترین هتل هم از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است. این عنوان متعلق به هتلی نقلی به نام «پونتا گرانده» در یکی از جزایر قناری است.

ساختمان این هتل سه ستاره در قرن هفدهم میلادی ساخته شده و کنار ساحل زیبای جزیره هیرو قرار دارد. این هتل دارای رستورانی کوچک و چهار اتاق است که در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهد.

اما بیشترین تعداد اتاق را هتلی در لاس ‌وگاس دارد. این هتل با نام «والنتین» با ۷ هزار اتاق در میان هتل‌های رنگارنگ موجود در این شهر رکورددار است.هتل ریتس کارلتن در بلندترین برج هنگ‌کنگ قرار دارد

افتخار داشتن باریکترین هتل جهان به شهر پراگ در جمهوری چک تعلق دارد. عرض ساختمان این هتل تنها ۳ متر و ۲۸ سانتی‌متر است. «کلمنتین اولد توان» متعلق به قرن ۱۴ میلادی و از آثار باستانی واقع در مرکز شهر پراگ محسوب می‌شود.

کوچکترین هتل جهان در جزایر قناری تنها چهار اتاق دارد گرانترین سوئیت جهان را می‌توان در هتل پنج ستاره «پرزیدنت ویلسون» در ژنو رزرو کرد.

سوئیت پنت‌هاوس ژنو ۱۶۰۰ متر مربع مساحت دارد و قیمت اقامت یک شب در آن ۴۰ هزار یورو است. مهمانان در قبال پرداخت این هزینه هنگفت از امکانات آسایشی متعددی برخوردار هستند.

این سوئیت ۱۲ اتاق و ۱۲ حمام و دستشویی دارد. میز بیلیارد، تلویزیونی بسیار بزرگ، باشگاه ورزشی اختصاصی و بالکن وسیع با دیدی رو به دریا از دیگر مزایای گرانترین و بزرگترین سوئیت جهان هستند.

معمولا نشان پنج ستاره برای هتل‌ها گویای بالاترین میزان کیفیت و خدماتی است که هتلی به مهمانان خود ارائه می‌دهد. اما هتل برج العرب در دبی هفت ستاره است. این هتل با ۳۰۰ متر ارتفاع تا چندی پیش بلندترین هتل جهان محسوب می‌شد.

ترکیه هم با توجه به صنعت پررونق گردشگری خود توانسته با هتلی به نام «آدم و حوا» در ردیف کشورهای دارای منحصر به ‌فردترین هتل‌های جهان جای گیرد.

بار این هتل با طول ۹۶ متر طولانی‌ترین بار جهان محسوب می‌شود. هتل «آدم و حوا» در عین حال استخری به طول ۱۴۰ متر دارد که دو برابر استخرهای استاندارد در بازی‌های المپیک است.