حجت الاسلام علوی، عضو مجلس خبرگان رهبری و رییس شورای عالی جبهه ایستادگی ایران اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با بسط ظرفیت های اصولگرایی و اینکه وحدت اصولگرایان تا چه میزان اجرایی است، گفت: ما با توجه به شناختی که از نیروهای اصولگرا داریم و می دانیم براساس آموزه های دینی تصمیم می گیرند و براساس تکلیف اقدام می کنند.

وی تصریح کرد:اصولگرایان وقتی که احساس ضرورت کنند که باید وحدت داشته باشند طبعا نسبت به تحقق وحدت حرکت می کنند. بر مبنای این دیدگاه کلی نسبت به مجموعه اصولگرایان، تحقق وحدت در این مجموعه را امری شدنی و امکان پذیر می دانیم و رسالت همه عناصر اثرگذار اصولگرا را در این می دانیم که در جهت حفظ وحدت اصولگرایان و تحکیم پیوند این مجموعه همه تلاش خود را به کار بگیرند.

رییس شورای عالی جبهه ایستادگی ایران اسلامی خاطر نشان کرد:اگر غیر از این رفتار شود و اصولگرایان به عنوان سربازان نظام تحت رهبری مقام معظم رهبری آسیب ببینند، این آسیب تنها به مجموعه های سیاسی  وارد نمی شود بلکه دود آن به چشم نظام و مردم خواهد رفت؛ لذا همه ما احساس تکلیف می کنیم که در این جهت تلاش کنیم و هرگونه حرکتی که منجر به اختلاف بین مردم ما و نیروهای اصولگرا شود، را مغایر با مصالح نظام می دانیم.