به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از دویچه وله، محتوای این بشقاب احتمالا خمیر ریش‌تراشی، پودینگ و یا رنگ بوده است.

بر اساس این گزارش، حمله‌ فیزیکی به روپرت مرداک در نشست آزاد کمیسیون مطبوعات اتفاق افتاد که تماشاگران، خبرنگاران و فیلمبرداران شبکه‌های تلویزیونی نیز در آن حضور داشتند.

تصویرهای تلویزیونی نشان دادند که "وندی دنگ" همسر مرداک ضربه متقابلی به مهاجم وارد کرد. جیمز پسر مرداک نیز، از جای خود جهید تا به یاری پدرش بشتابد. محتوای سفید رنگ بشقاب روی شانه مرداک پخش شد.در این درگیری‌ به کسی آسیب نرسید. با این‌حال، مهاجم به وسیله پلیس دستگیر و با دستبند از صحنه خارج شد. حاضران نیز مجبور شدند سالن را ترک کنند. اما جلسه بازپرسی ۱۵ دقیقه بعد ادامه یافت.

فرستنده‌های تلویزیونی اسکای و سی ان ان اعلام کردند که مهاجم کمدینی انگلیسی به نام "جانی ماربلز" بوده است. او قبلا در صفحه تویتر خود نوشته بود: «این بهترین کاری خواهد بود که من تا به حال کرده ام. پلاچ!» با این همه هویت مهاجم هنوز به‌طور رسمی اعلام نشده است.

روپرت مورداخ، مالک بزرگترین زنجیره‌ مطبوعاتی و رادیوتلویزیونی جهان، به خاطر ماجرایی در کمیسیون مطبوعات پارلمان انگلیس مورد بازپرسی قرار می‌گیرد که از آن به‌عنوان "شنود گیت" نام برده می‌شود.

روزنامه "نیوز آو د ورلد" که به مرداک تعلق دارد، متهم است که تلفن همراه قربانیان جنایت‌‌ها را شنود کرده است. شمار شنودهای تلفنی به چهار هزار مورد می‌رسد.