به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، قذافی در سخنان خود در این باره مدعی شد: این جنگ بر ما تحمیل شده و تنها گزینه ما مبارزه است؛ مردان، زنان و کودکان با همه امکانات برای آزادی بنغازی، مصراته و کوه‎های نفوسا در جنوب غرب پایتخت تلاش می کنند.

قذافی در ادامه افزود: به سوی شهرهایی که کنترل آن در اختیار خائنان و مزدوران ناتو است، حرکت کرده و کنترل آن را به دست می گیریم. ما از بمب های ناتو بیم نداریم.

سخنان قذافی برای هوادارانش در شهر العزیزیه در 50 کیلومتری طرابلس، پایتخت، از طریق بلندگوهای بزرگ پخش شد.

قذافی در ادامه مدعی شد که میلیون ها نفر به همراه وی برای دفاع از شرافت و همچنین منابع نفتی لیبی مبارزه خواهند کرد.

این سخنان قذافی در حالی مطرح شده است که جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت: شرایط بر ضد قذافی در حال پیشرفت است.

کارنی در ادامه با بیان این که قذافی کنترل مناطق کمی را در اختیار دارد و مخالفان در بسیاری از مناطق در حال پیشروی هستند، افزود: از آنجایی که قذافی نمی تواند سوخت و پول مورد نیاز برای ادامه مبارزه را تامین کند و بسیاری از کشورهای شورای انتقالی ملی لیبی را به رسمیت شناخته اند، فشارها بر دولت این کشور افزایش یافته است.

محمد ادریس پزشک بیمارستانی نزدیک شهر اجدابیا گفت، نیروهای قذافی صبح سه شنبه مواضع مخالفان را در نزدیک شهر نفت‎خیز البریقه با حملات توپخانه هدف قرار دادند که در این حمله هشت تن از مبارزان کشته و ده ها نفر زخمی شدند.

این حمله یک روز پس از آن صورت می گیرد که نیروهای انقلابی لیبی اعلام کردند، آن ها پس از درگیری شدید با نیروهای رژیم قذافی، کنترل شهر البریقه را به دست گرفته اند.