به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از پرس تی وی، سخنگوی کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه با بیان این مطلب افزود: در صورت رعایت دقیق قانون، از تخلفات در انتخابات جلوگیری می‌شود.

بر پایه این گزارش، انتخابات پارلمانی ماه دسامبر و انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس در روسیه برگزاری می‌شوند.

بر اساس یک نظرسنجی که توسط مرکز لوادا انجام گرفت، اکثر مردم نسبت به عادلانه بودن این انتخابات‌‎ها تردید دارند.

بدین ترتیب که 53 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد دارند که این انتخابات نمایشی خواهد بود و کرسی‌های پارلمان توسط مقامات بین نمایندگان تقسیم می‌شود.

این درحالی است که تنها 24 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، در انتظار انتخاباتی عادلانه و قانونی هستند.

دمیتری مدودف رئیس جمهور فعلی روسیه و ولادیمیر پوتین نخست وزیر این کشور، مشخص نکرده‌اند که کدامیک از این دو در انتخابات ریاست جمهوری نامزد خواهد شد.

پوتین اخیرا گفته‌است او بعد از انتخابات، خود را خواهد شست. مقامات می‌گویند منظور از وی برگزاری انتخابات کثیف در روسیه نبوده است.

تحلیل‎گران پیش بینی می‌کنند حزب روسیه متحد ( حزب حاکم در روسیه ) درانتخابات پارلمانی در این کشور پیروز خواهد شد.

به گفته آنان، احزاب مخالفت از دسترسی به رسانه‌ها محروم هستند و به آن‎ها موقعیت‌های برابری برای مبارزات انتخاباتی داده نمی‌شود.

وزارت دادگستری روسیه از ثبت حزب مخالف آزادی مردم خودداری کرده است و بدین ترتیب در طول چندین سال اخیر، این نهمین حزبی است که در روسیه از ثبت آن خودداری شده است.

گفتنی است تاریخ دقیق انتخابات پارلمانی به طور رسمی اواخر این ماه اعلام می‌شود و بعد از آن مبارزات انتخاباتی در سراسر کشور آغاز خواهد شد.