به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار نقدی كه در جمع فرمانده‌هان حوزه‌ها و پایگاه‌های ناحیه كربلای تهران سخن می‌گفت؛ با انتقاد شدید از دزد و غارتگر خوانده شدن معترضان در انگلستان توسط مسئولین این كشور، تصریح كرد: با كمال تاسف، جنایت ها و خشونت های رژیم مستبد پادشاهی انگلیس علیه محرومان این كشور با شدت ادامه دارد و نه تنها نصایح دلسوزان در رفتار و عملكرد مسئولین و پلیس سركوب گر این رژیم هیچ تاثیری ندارد، بلكه شاهد این هستیم كه محرومان این كشور، مشتی دزد و غارتگر لقب می‌گیرند.

وی با اشاره به فضای بسته و امنیتی شهرهای انگلستان خاطرنشان كرد: و معلوم نیست با وجود چهار میلیون و ششصد هزار دوربین مدار بسته در این كشور كه فقط یك میلیون آن در شهر لندن است چرا نمی تواند این دزدها را شناسایی و دستگیر كند؟

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن انتقاد شدید از عملكرد شورای امنیت سازمان ملل متحد در بی توجهی به آزادی خواهان انگلستان و حمایت از حكومت مستكبر این كشور گفت: از شورای به اصطلاح امنیت سازمان ملل هم كه كاركردش فقط حمایت از مستكبران و تصویب قطعنامه علیه آزادی خواهان است انتظاری نیست كه از محرومان انگلیس دفاع كند. اما اگر مجمع عمومی سازمان ملل تصویب كند سازمان بسیج آماده است تعدادی از گردان های عاشورا و الزهرا (س) را به عنوان نیروی پاسدار صلح و حائل میان نیروهای سركوبگر رژیم پادشاهی و مردم انگلیس به لندن لیورپول و بیرمنگام اعزام كند تا ناظر بر اجرای حقوق بشر و به عنوان نیروی بازدارنده از اعمال خشونت انجام وظیفه كند.

نقدی با سیاه خواندن كارنامه رژیم سلطنتی انگلستان گفت: تاریخ رژیم پادشاهی انگلیس پر است از جنایت های استعمارگرانه، تجاوزها، كشتارهای جمعی، اختلاف افكنی و به جان هم انداختن كشورها كه میلیون ها كشته و فلاكت ها و بدبختی های زیادی را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به وعده الهی مبنی بر انتقام از مستكبران و جنایت كاران افزود: خداوند عادل است و حتم تاوان این همه استعمارگری را از این رژیم خواهند ستاند و این آغاز راه است. مردم انگلیس عدالت میخواهند و این حق آنهاست. چند ماه پیش مردم مظلوم انگلستان شاهد یكی از پر خرج ترین و تشریفاتی ترین عروسی های جهان بودند. چرا در قرن 21 باید عروسی ولی عهد انگلستان مثل عروسی های قرون وسطی برگزار شود و آن هزینه های سنگین به مردم تحمیل شود؟ چرا باید پول مالیات دهندگان انگلیسی صرف راه اندازی شبكه تفرقه افكن بی بی سی فارسی و هدایت و حمایت فتنه گران 88 شود؟

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: نتیجه این خطاهای بزرگ رژیم پادشاهی انگلیس همین قیام‌های مردمی است و این رژیم باید منتظر عواقبی سخت‌تر از این باشد. این آغاز راه است و رژیم انگلیس باید تاوان قتل‌عام‌های آفریقا، جنگ‌ها و خون‌ریزی‌های شبه قاره هند، جنایات‌های چین، فروپاشی دولت عثمانی، راه‌اندازی جنگ‌های خونین میان مسلمانان و سایر فرق را بدهد.

نقدی با عمیق خواندن آرمان عدالت‌خواهی و جنبش اعتراضی محرومان انگلستان تصریح كرد: قیام عدالت‌خواهانه مردم انگلیس حتی اگر در این مرحله سركوب شود؛ خیلی عمیق‌تر از آن است كه از بین برود و این زخم از جای دیگر سر باز خواهد كرد. موضوع این جنبش یك موضوع سیاسی و یا دعوای انتخاباتی نیست. اختلاف قومی هم نیست كه به سادگی فروكش كند بلكه مطالبه عدالت است از سوی انبوه محرومان. مردم انگلستان بیدار شده‌اند و قطعا حق خود را خواهند گرفت.

وی با ابراز تاسف شدید از قتل یكی معترضان به دست پلیس انگلستان، وزارت خارجه را به تكاپوی بیشتر برای جلوگیری از تكرار این جنایات دلخراش فراخواند و گفت: كشته این حادثه یك جوان شرور نیست بلكه یك مرد مسن و صاحب چهار فرزند است. از آنجایی كه ما تكرار این خشونت‌ها را پیش‌بینی می‌كنیم، از وزارت خارجه می‌خواهیم با مجمع عمومی سازمان ملل برای اعزام نیروهای حافظ صلح و دیده‌بان حقوق بشر و استقرار آنها در لندن رایزنی كند و آمادگی بسیج را برای اعزام این نیروها اعلام می‌كنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان با اشاره به پیش‌بینی حكیمانه و الهی امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) در خصوص نفوذ پدیده بیداری اسلامی به عمق اروپا تاكید كرد: پیش‌بینی امام خامنه‌ای (حفظه الله) در مورد بیداری اروپا هم مانند پیش‌بینی امام خمینی (ره) در مورد فروپاشی شوروی بسیار دقیق و واقع‌بینانه بود و امروز كه ایشان حركت مردمی در آمریكا را پیش‌بینی می‌كنند باید زنگ خطر برای آمریكایی‌ها هم به صدا درآمده باشد. احتمالا تاثیر این بیدار در كشورهای تحت استعمار انگلیس مثل كانادا و استرالیا هم زیاد است. جهان رو به آزادی است و هیچ قدرتی نمی‌تواند جلوی این حركت بزرگ مردمی به سوی عبودیت خدا را بگیرد.