به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از خبرگزاری ها، رامین مهمان پرست روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران یونانی و ایرانی در شهر آتن، با اشاره به حمایت آمریكا از گروه تروریستی به سركردگی ریگی و گفت و گو با طالبان اظهارداشت: آمریكا و برخی كشورهای همپیمان وی، تعریف ویژه ای در چارچوب منافع نامشروع خود از تروریسم دارند و آمریكا بزرگترین حامی تروریست در جهان است.

وی در ادامه با انتقاد از عملكرد رییس جمهوری آمریكا در برخورد با مسایل بین المللی یادآور شد: 'باراك اوباما 'رییس جمهوری آمریكا در تبلیغات انتخاباتی خود گفته بود كه تغییراتی را در سیاست كلان كشور در برخورد با مسایل بین المللی اتخاذ خواهد كرد اما با گذشت مدتی از انتخابش به عنوان رییس جمهوری، وی نیز همان سیاست اشغالگری و دخالت در امور داخلی كشورها را پی گرفت و هنوز هم به سیاست اشغالگرانه و مداخله جویانه خود در كشورهای جهان برای تأمین منافع نامشروع آمریكا در جهان ادامه می دهد.

سخنگوی وزارت امورخارجه كشورمان در ادامه افزود: بدون شك آمریكا یكی از بزرگترین حامیان تروریست در جهان است و برای تأمین منافع خود از تروریست ها حمایت و با آنان همكاری می كند و حضور 'ریگی' در یكی از پایگاههای آمریكایی درافغانستان، حكایت از حمایت آمریكا از این جنایتكار تروریست كه دستش به خون بیش از 400 شهروند بیگناه ایرانی آغشته است، دارد.

مهمانپرست با تأكید بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای كشورمان نیز گفت: برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران كاملاً صلح آمیز و در چارچوب معاده 'ان پی تی' و سازمان بین المللی انرژی اتمی است و این دانش كاملاً در كشورمان بومی شده و هم اكنون دانشمندان جوان كشورمان كه اكثر آنان زیر 35 سال سن دارند، این برنامه ها را طراحی و اجرا می كنند. وی ادامه داد: اقدامات زشت رژیم صهیونیستی و آمریكا در ترور این دانشمندان نیز بی نتیجه خواهد ماند و ما تحت هیچ شرایطی از حقوق قانونی خود در زمینه دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای دست بر نخواهیم داشت و این امر، خواست ملت بزرگ ایران است.

مهمان پرست افزود: انرژی هسته ای یكی از سالمترین و ارزانترین منابع انرزی است و برخورد دوگانه غرب با برنامه هسته ای ایران جنبه اقتصادی دارد زیرا در رقابتهای اقتصادی در جهان امروز، آنان نمی خواهند كشورهای دیگری همچون ایران به این صنعت پیشرفته دست یابند تا بازار جهانی را در دست خود نگه دارند و از آن به عنوان اهرمی برای فشار به دیگر ملت ها استفاده كنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی كشورمان اظهارداشت: ما معتقدیم با توجه به اینكه منابع انرژی فسیلی روزی به اتمام خواهند رسید، بایستی ازهم اكنون در فكر آینده كشور برای تأمین انرژی مورد نیاز بود.

وی ادامه داد: كسانی ما را به دروغ پردازی در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای متهم می كنند كه خود دارای سلاح هسته ای هستند و از این سلاح مخرب علیه كشورهای دیگر نیز استفاده كرده اند.

سخنگوی وزارت امورخارچه كشورمان با اشاره به تخلفات آمریكا و برخی كشورهای غربی از قوانین بین المللی حاكم بر سازمان بین المللی انرژی اتمی نیز گفت: كسانی كه تولید كننده سلاح اتمی بوده و به رژیم صهیونیستی این سلاح را تحویل داده اند، با اینكار خود، هم تولید سلاح هسته ای و هم اشاعه آن را انجام و بر خلاف قوانین حاكم بر سازمان بین المللی انرژی هسته ای عمل كرده اند.

وی افزود: این در حالی است كه دوربین های آژانس بین المللی بطور 24 ساعته در سایت های هسته ای ما فعال هستند و ما با آژانس، همكاری خوبی داریم اما آیا كشور آمریكا و رژیم صهونیستی اجازه بازدید از سایت ها و كلاهك های هسته ای خود به نمایندگان آژانس بین المللی انرژی هسته ای را می دهند؟

مهمان پرست با اشاره به روند اوضاع در خاورمیانه و آفریقا و آغاز حركت های مردمی گفت: كشورهای وابسته به آمریكا را مردم نمی خواهند و ما دیدیم تا دو روز قبل از سقوط 'حسنی مبارك' دیكتاتور وابسته به این كشور، آمریكا از این رژیم حمایت كرد اما بعداً با مشاهده مصمم بودن مردم برای رهایی از حسنی مبارك و تسلط آمریكا بر كشورشان، ناگهان آمریكا اعلام كرد كه از حركت مردم حمایت می كند اما مردم می خواهند كه از تسلط و حضور آمریكائی ها رهایی یابند و گویا اینها از خواسته مردم برای رهایی از شر آنان بی خبرند و یا خود را به بی خبری می زنند.

مهمانپرست گفت: ما معتقدیم هر ملتی بایستی بدون دخالت كشورها و قدرت های بزرگ، سرنوشت خود را تعیین كند و قدرت های بزرگ حق دخالت در امور دیگر كشورها را ندارند.

وی ادامه داد: زمینه های فراوانی برای توسعه همه جانبه روابط با یونان وجود دارند؛ ما مایلیم برای برون رفت این كشور دوست جمهوری اسلامی ایران از مشكلات اقتصادی، در این برهه حساس روابط خود را در تمام زمینه ها بویژه مناسبات اقتصادی و رسانه ای را توسعه دهیم.