به گزارش برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر عدم توانایی دولت در اتمام پروژه‌ها در زمان باقی مانده به پایان دوره خود گفت: میزان اعتبارات عمرانی در این دولت بیش از 3 برابر شده که این نشان‌دهنده توان بالای دولت است و بارها ثابت کرده که توان انجام کارهای بزرگ را دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: علاوه بر این، دولت اجازه دارد از محل فروش املاک خود به بودجه عمرانی بیفزاید، لذا این اظهارنظرها در خصوص عدم توانایی دولت در اتمام پروژه‌ها در دو سال پایانی خود، یک نگاه بدبینانه و غیر منصفانه است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور تاکید کرد: دولت هم نمی‌گوید تمام پروژه‌ها یک‌ساله تکمیل می‌شود بلکه برخی از آن‌ها 2 یا 3 ساله و گاهی مانند آزادراه‌ها، سدها و خطوط ریلی 4 یا 5 ساله تعریف می‌شوند، اما در این دولت به اندازه یک سال هم که تعریف می‌شود بیش از آن کار صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به ظرفیت جدید دولت در بودجه سال 90 و برنامه پنجم توسعه گفت: دولت می‌تواند به هنگام اتمام اعتبار و برای جلوگیری از توقف روند اجرایی پروژه به پیمانکار اجازه دهد از بودجه شخصی‌اش استفاده کرده و سال بعد اصل آن را با احتساب سود دریافت کند که این کار باعث می‌شود خللی در روند اجرایی و زمان تکمیل پروژه‌ها وارد نشود و به تاخیر نیفتد.

میرتاج‌الدینی افزود: دولت اهتمام ویژه‌ای دارد تا در دو سال پایانی، پروژه‌های اصلی را تکمیل کند تا برای دولت بعد باقی نماند.