به گزارش خبرنگار سیاسی برنا، علی اکبر ولایتی در موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان درباره دادگاه بین‌المللی ترور رفیق حریری که قرار است فردا برگزار شود، گفت:  رهبر فرزانه انقلاب در یکی از فرمایشات اخیر خود این دادگاه را فرمایشی توصیف کردند. در واقع این دادگاه با هدف سیاسی تشکیل شده و معرکه گردان اصلی آن صهیونیست ها و حامیان آن به ویژه آمریکا هستند.

وی افزود: در واقع آنها پس از آنکه نتوانستند حزب الله را در حوزه نظامی شکست دهند، فعالیت خود را بر حوزه امنیتی متمرکز کردند که البته حزب الله تاکنون تهاجم امنیتی آنها را خنثی کرده است.

ولایتی سپس افزود: دادگاه لاهه به ابزار سیاسی در دست قدرت های صاحب نفوذ تبدیل شده است و آنها از این نهاد و مشتقات آن برای نیل به اهداف سیاسی خود بهره می‌گیرند. به عنوان نمونه آنها به دلیل ایستادگی رییس جمهور سودان، در کاری خلاف قانون، دادگاهی تشکیل دادند و او را به عنوان متهم محاکمه کردند. این در حالی است که روسای صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی مرتکب جنایات متعددی شده اند ولی کسی تاکنون متعرض آنها نشده است.

مشاور رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه جهت گیری صهیونیست‌ها و حامیان آن علیه کل مقاومت در منطقه است که شامل حزب الله، سوریه و ایران می‌شود، گفت: در تاریخ اشغال فلسطین اسرائیل از حزب الله شکست خورد. توان اسراییل در جنگ 33 روز کمتر از حزب الله بود. امروز توانمندی بیش از آن زمان کاهش یافته است از این رو مشخص است، اقدام نظامی به شکست منجر می‌شود بنابراین آنها به فکر سوء استفاده از سازمان بین‌المللی افتاده‌اند.

علی اکبر ولایتی اظهار داشت: اما مقاومت حزب الله و سید حسن نصرالله با پیش بینی خود نشان دادند که در صدد مقابله با این طرح هستند که تاکنون موفق عمل کرده‌اند. در واقع آمریکا و اقمار آن قصد داشتند با نفوذ در برخی گروه‌های لبنانی به اهداف خود برسند که ملت لبنان با یکپارچگی و وحدت خود پاسخ قاطعی به آنها دادند و با دولتی که دستش به سوی آمریکا دراز شده بود، مقابله کردند. اکنون مردم لبنان پیروز صحنه سیاسی این کشور هستند.