به گزارش خبرنگار سیاست خارجی برنا، همایش بین‌المللی غزه نماد مقاومت صبح امروز(دوشنبه) با حضور گروه‌های پیشاهنگی از کشورهای اروگوئه، مالزی، افغانستان، برزیل، بولیوی، فلسطین، سوریه، لبنان، فرانسه، ایتالیا، اندونزی و همچنین برخی از مسوولین کشوری از جمله حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام رحیمیان نماینده رهبر فرزانه انقلاب در بنیاد شهید برگزار شد.

در ادامه این مراسم علی‌اکبر صفرپور، دبیر همایش و مسوول شاخه نوجوانان و جوانان جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: تشکیل اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان جهت احقاق حقوق کودکان و نوجوانان در کلیه نقاط جهان است. زیرا این گروه‌ها آسیب‌پذیرترین افراد جامعه هستند.

مجتبی رحماندوست دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز با اشاره به گذشت 61 سال از اشغالگری و شکل‌گیری دولت جعلی رژیم صهیونیستی اظهار داشت: هر روز بر جنایات این رژیم افزوده می شود و آنها کاری می کنند تا جنایت‌هایشان سانسور شود و به گوش جهانیان نرسد.

وی ادامه داد: در این راستا جوانان نقش بسیار بالایی دارند و ما امیدواریم برگزاری این همایش تاثیر مناسبی جهت افشای این جنایات داشته باشد و اجازه ندهیم که مسایل دیگری از قبیل جنایاتی که در غزه رخ داده در هیچ جای جهان رخ دهد.

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین تصریح کرد: ددمنشی رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه به حدی بود که حتی یک کودک 12 روزه را با شلیک مستقیم گلوله به سرش به شهادت رساندند.

رحماندوست افزود: از سال 2000 که محمد الدوره نوجوان فلسطینی به شهادت رسید، بیش از 270 زن و 900 کودک به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: 60 درصد از کودکان فلسطینی با اصابت مستقیم گلوله به شهادت رسیدند و این مساله نشانگر آن است که در تمام این مسایل عمد در کار بوده است.

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین تصریح کرد: این جنایات تنها اندکی از وحشی‌گری‌های این رژیم جعلی است و بسیاری دیگر از مردم این منطقه مظلوم به واسطه نداشتن مواد اولیه غذایی و پزشکی به شهادت رسیده‌اند.