به گزارش برنا از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در این بیانیه آمده است :

به درستی امروز به وضوح طنین پیام 13آبان؛ از قلب دنیای سرمایه‌داری، آمریکا ( جنبش تسخیر وال استریت ) شنیده می‌شود و صدای خرد‌شدن استخوان‌های استکبار جهانی در سراسر گیتی طنین‌انداز است.

" یوم‌الله سیزدهم آبان"؛ بر تاریخ معاصر ایران و حتی تاریخ نهضت‌های آزادی‌خواه و آزادی‌بخش جهان و منطقه به ویژه در مقطع زمانی اخیر و انتشار امواج خروشان بیداری اسلامی ملت‌ها و جوامع در مسیر استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و طاغوت تأثیراتی عمیق و نقشی شگرف و ماندگار داشته است.

آنچه سیزدهم آبان ترسیم می‌کند نه صرفاً یک رویداد تاریخی بلکه واقعه‌ای تاریخ‌ساز، ماندگار و تأثیرگذار است که در هر کدام از رخدادهای آن مصادیقی از " بیداری اسلامی، بصیرت و پایداری " ملت مجاهد و جوانان رشید و غیور ایران اسلامی و الگویی عملیاتی و جهانی در مسیر مبارزه علیه قدرت‌های شیطانی و استکباری است. وقایعی که هر یک به تنهایی می‌تواند منشاء تداوم حرکت عظیم نهضت اسلامی، ظلم‌ستیزی، نفی نظام‌های سلطه و آرمان‌گرایی نسل‌های متعهد و مؤمن این سرزمین در بستر تاریخ فرداهای این کشور قرار گیرد.

سیزدهم آبان ماه در حافظه تاریخی ملت بزرگ و شجاع ایران اسلامی نقطه عطفی در جهت سرعت بخشیدن به روند شکل‌گیری، تداوم، استمرار و بالندگی انقلاب اسلامی است و برجسته‌ترین ویژگی آن در مبارزه مستمر ملت ایران در ادوار مختلف تاریخی با " استبداد و استعمار داخلی "،" استکبار و استثمار خارجی " است.

در ادامه این بیانیه آمده است:

"یوم‌الله سیزدهم آبان" ؛ " روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت‌ساز و تاریخی در صحیفه خاطرات و افتخارات و نقطه پیوند برگ‌های زرینی از تاریخ آزادگی رفیع ملت سربلند ایران است.

"سیزدهم آبان"؛ سالروز تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بزرگ مرجع جهان تشیع، حضرت امام خمینی (ره)، در سال 1343 به ترکیه به جرم دفاع از شرافت و کرامت انسانی و استقلال ایران در مخالفت با لایحه سراسر ننگین و استعماری کاپیتولاسیون و برده‌داری نوین جهان غرب به سرکردگی آمریکای جنایتکار است.

" سیزدهم آبان "؛ سالروز بزرگداشت شهادت دانش آموزان معترض به ظلم و ستم و فساد دستگاه دربار ستمشاهی و استعمار و دخالت‌های آمریکا در امور داخلی ایران است که این قیام عدالت‌خواهانه توسط گارد دژخیمان رژیم منحوس طاغوت در مقابل درب اصلی دانشگاه تهران در سال 1357، به وحشیانه‌ترین شکل ممکن به خاک و خون کشیده شد.

" سیزدهم آبان"؛ سالروز تسخیر و فتح ظفرمندانه لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در سال 1358 است.

سه رخداد بزرگی که وجه مشترک همه آن‌ها؛ ویژگی " استکبارستیزی، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی" ملت مبارز، مقاوم و ولایت‌مدار ایران اسلامی است. " یوم‌الله سیزدهم آبان"؛ نماد ایثار، مقاومت، پایداری و پیروزی مردم مؤمن و انقلابی ایران و نمایش صلابت و شجاعت ایرانیان در برابر قدرت‌های پوشالی و نظام سرمایه‌داری رو به زوال شرق و غرب است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:

سیزدهم آبان ماه در تقویم تاریخ معاصر انقلاب اسلامی عنوان " ضداستکباری و عدالت‌خواهی " مردم ایران را به خود اختصاص داده است، که شکسته شدن ابهت و هیمنه پوشالی شیطان بزرگ و افشای توطئه‌های شوم و نقشه‌های پلید استکبار آمریکایی ـ صهیونیستی علیه کشورهای آزاده، مستقل، عدالت‌خواه و آشکار شدن چهره کریه‌المنظر و نمایش درماندگی و استیصال ‌ امپریالیسم سرمایه داری غرب و نظام سلطه در اداره جهان و ملت‌ها؛ از پیامدهای مهم و اساسی آن است.

شکست‌های تلخ و پی در پی شیطان بزرگ، آمریکای ام‌الفساد قرن، در بیش از سی سال دشمنی آشکار و پنهان با انقلاب اسلامی و اعتراف دولت‌مردان و سردمداران محافل سیاسی ـ امنیتی غرب نسبت به ناکارآمدی و استیصال و درماندگی طرح‌ها و ترفندهای شوم و فتنه‌ها و آشوب‌های شیطانی نظام سلطه؛ نشان از اقتدار، رشد و پیشرفت و تعالی ایران اسلامی در افق چشم‌انداز پیش‌روی خود در سایه تدابیر و درایت ولایت‌فقیه و رهبری انقلاب اسلامی و هوشیاری و بصیرت مثال‌زدنی مردم انقلابی و رشید داشته است.

این اقتدار که ناشی از سلاح ایمان و توکل و تلاش در راه خداست، نه تنها نظام، انقلاب و میهن اسلامی را در برابر طوفان هجمه‌ها و گرداب حوادث روزگار و توطئه‌های سهمگین استکبار جهانی حفظ کرده بلکه آن را به موتور محرکه و الگویی بی‌بدیل، نافذ و جامعی برای شکل‌گیری نهضت بیداری اسلامی و فراگیر شدن امواج ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی در جای جای دنیای غرب و در میان ملت‌های تحت سلطه و ستم امروز حتی در فراسوی زمان و مکان و در قلب آمریکا بدل ساخته است.

پیام ارزشمند سیزدهم آبان؛ که همان دمیدن روحیه استکبار ستیزی و نفی هرگونه طاغوت و ظلم و مبارزه در راه نیل به آزادی و عدالت است، تمامی مرزهای جغرافیایی، سیاسی و انسانی را درنوردیده و قلوب ملت‌های آزاده را تسخیر کرده است.

امروزه، این پیام به شکل خیزشی بزرگ، فراگیر و ضد استکباری، در اکثر کشورهای منطقه خاورمیانه و دیگر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی جهان، حتی در غرب و در قلوب مردم آمریکا نفوذ و ملت‌ها را در مقابل نظام لیبرال سرمایه‌داری استکبار جهانی بسیج نموده و این خود دستاوردی سترگ و حقیقتی انکارناپذیر است که به گونه‌ای برجسته و ملموس فراروی وجدان‌های بیدار و تشنه عدالت و آزادی در جهان و ملت‌های مسلمان قرار گرفته است.

این بیانیه در بخش دیگری می‌افزاید:

امروز، نیز به دلیل همین دستاوردهای عظیم استقلال‌طلبی و استکبارستیزی ملت مبارز ایران است که در بطن نظام سلطه و قلب نظام لیبرال سرمایه‌داری استکبار جهانی و در خفقان حاکم بر ایالات متحده آمریکا، جنبشی کاملاً مردمی و ضد سرمایه داری تسخیر وال استریت بر اساس الگوگیری از پیام‌های یوم الله 13 آبان رقم خورده است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در پایان این بیانیه بار دیگر ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر حوادث یوم‌الله سیزدهم آبان و تقدیر و تشکر از خانواده شهدای فاتح لانه جاسوسی آمریکا، ملت فهیم و قدرشناس ایران اسلامی را به حضور پرشور و گسترده، فعال و آگاهی بخش در تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله سیزدهم آبان فراخواند و از عموم مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی خواست تا با بصیرت، آگاهی و تعمیق بینش‌های سیاسی و دینی خود ترفندها و توطئه‌های شوم دشمنان در ضربه زدن به ارکان‌ نظام اسلامی و کیان ولایت‌فقیه و وحدت امت واحده اسلامی را خنثی سازند.