به گزارش سرویس بین الملل برنا، شیخ "حسن عزالدین" در گفتگو با خبرنگار ما در مورد پیش بینی آینده وضعیت سیاسی لبنان در چند روز آینده گفت: ما باید منتظر بمانیم و ببینیم که در چند روز آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد. ما منتظریم اولاً ببینیم مذاکرات احزاب سیاسی لبنانی برای تعیین و معرفی نخست وزیر جدید لبنان به کجا خواهد رسید، و ثانیاً منتظر اعلام رأی دادگاه پرونده ترور "رفیق حریری" هستیم. پس از مشخص شدن این دو مسأله، موضع رسمی ما هم اعلام خواهد شد.

این عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در مورد اینکه آیا وضعیت فعلی لبنان ممکن است موجب وقوع جنگ داخلی و درگیری های مسلحانه خیابانی شود، گفت: در زمان فعلی هیچ چیز معلوم نیست؛ همه منتظرند ببیند طی یکی دو روز آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

مسئول روابط عربی حزب الله در مورد اینکه آیا تماس مستقیمی میان این حزب با "سعد حریری" و گروهش در حال انجام است، گفت: در زمان فعلی تماس مستقیمی جاری نیست، اما تماس های بین المللی و غیر مستقیم ما ادامه دارد.

شیخ "حسن عزالدین" در مورد مذاکرات سه جانبه ترکیه، قطر و سوریه در دمشق نیز گفت: ما امیدواریم که این مذاکرات بتواند گامی مؤثر برای حل بحران لبنان باشد.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در پاسخ به اینکه موضع عربستان سعودی را چگونه پیش بینی می کنید، گفت: توقف عربستان سعودی از ادامه مذاکرات، برای ما هم خیلی غافلیگرانه و ناواضح بود؛ از همین رو نمی دانیم که در چند روز آینده چه موضعی اتخاذ خواهند کرد.