به گزارش سرویس بین الملل برنا، "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان طی اظهاراتی که توسط روزنامه "السفیر" چاپ بیروت منتشر شد، دخالت آمریکا در مسائل داخلی لبنان را به شدت محکوم کرد.

رئیس پارلمان لبنان در ادامه افزود: آمریکا وارد فاز جدیدی در مذاکرات تشکیل کابینه جدید لبنان شد. این دخالت آشکار و مستقیم در امور داخلی لبنان به شمار می رود. آمریکایی ها به هر طریق پیغام های خود را به گوش سیاست مداران لبنانی و مقامات ارشد این کشور می رسانند.

"نبیه بری" همچنین گفت: ایالات متحده آمریکا با دخالت های خود تلاش می کند بر مذاکرات تشکیل کابینه جدید مسلط شود و امور را در دست بگیرد. در همین راستا "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا شنبه شب گذشته طی تماسی تلفنی با "میشل سلیمان" رئیس جمهور لبنان گفتگو کرد. از سوی دیگر "مورا کونیللی" سفیر آمریکا در بیروت نیز در دیدار با "نقولا فتوش" نماینده پارلمان لبنان فشار زیادی به وی آورد و از او خواست تا اجرا کننده سیاست های این کشور در لبنان باشد.

رئیس پارلمان لبنان دیدار سفیر آمریکا با این نماینده پارلمان لبنان را یک "رسوایی بزرگ" نامید و گفت: رفتار "جان کری" نامزد سابق ریاست جمهور آمریکا، در سودان و نیز دیدار "مورا کونیللی" سفیر آمریکا در بیروت نشانه دخالت های مستقیم آمریکا در امور داخلی کشورهای عربی است.

وی در پایان گفت: نبرد اصلی ما در زمان فعلی، نبرد با آمریکا بر سر تشکیل کابینه جدید دولت لبنان است.