به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از العالم، در بیانیه دفتر حریری آمده است که پخش نوار صوتی اظهارات حریری در کمیته بین المللی تحقیق، یک زنجیره اقدامات اطلاعاتی ویژه است که اهداف آن بر کسی پوشیده نیست.

بر اساس این بیانیه بخش های این نوار صوتی مربوط به چند سال مختلف است و در شرایط سیاسی مشخصی اظهار شده اند.

دفتر رسانه ای حریری با عذرخواهی از همه کسانی که وی در اظهاراتش آنها را مورد هجمه قرار داده است، تأکید می کند، سعد حریری در همین راستا تماس هایی را با امیر ولید بن طلال، نجیب میقاتی نخست وزیر اسبق، نهاد مشنوق نماینده پارلمان و سمیر منصور روزنامه نگار برقرار کرده است.

شبکه تلویزیونی الجدید لبنان دیروز در گزارش ویژه ای، جزئیات نشست محمد زهیر الصدیق از شاهدان دروغین پرونده ترور رفیق حریری با سعد حریری و وسام حسن رئیس دستگاه واحد اطلاعات و گرهالد لمن معاون بازپرس بین المللی در زمان وقوع انفجارهای پس از ترور رفیق حریری را منتشر کرد.

از وقایع جلسه چنین به استنباط می شود که زهیر الصدیق قبلا با سعد حریری هماهنگی کرده بود و تعامل صدیق با حریری به گونه ای بوده است که گویی تصمیم گیر نهایی وی بوده است.

دفتر اطلاع رسانی سعد حریری نخست وزیر به صحت این نوار صوتی اعتراف اما اعلام کرده است که یکی از اهداف برگزاری این جلسه تلاش برای کشاندن الصدیق به بیروت برای حضور در برابر سعید میرزا دادستان دادگاه تجدیدنظر بوده است.