به گزارش سرویس سیاسی برنا به نقل از اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار وحیدی در مراسم رونمایی ازمهمات بصیر طی سخنانی با تبریك ایام الله دهه مبارك فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در تشریح این دستاورد مهم اظهار داشت : این مهمات كه به صورت لیزری هدایت می‌شود برای نخستین بار در كشور توسط متخصصین زبده و كارآمد سازمان صنایع دفاع طراحی و ساخته شده است .

وی افزود: این مهمات هوشمند قادر است اهداف مهمی همچون پل ها، تانك ها، ادوات جنگی مراكز فرماندهی و اهداف متحرك را با دقت بسیار بالا و به طور دقیق مورد اصابت قرار داده و منهدم نماید.

وزیر دفاع خاطرنشان كرد:سیستم لیزری بكارگرفته شده در این مهمات قادر است اهداف مورد نظر را كشف، شناسایی، موقعیت یابی و مسافت‌یابی كند.

سردار وحیدی گفت:درگیری در مناطق كوهستانی، خاكریزهای دشمن، اهداف متحرك ، چند هدف ‌نزدیك ، پناهگاه‌های مستحكم‌ دشمن و پدافند دشمن را از ویژگی‌های این مهمات ذكر‌كرد.

وی، روزآمدسازی و هوشمند‌سازی تجهیزات نیروهای مسلح از طریق طراحی ، ساخت و تولید بومی را از راهبردهای وزارت دفاع ذكر كرد و افزود : كار جدی و همه‌جانبه‌ای از مدت‌ها قبل در این زمینه آغاز شد، كه امروز بخشی از نتایج آن را در تولید مهمات هوشمند بصیر مشاهده می‌كنید و با تولید این مهمات فصل جدیدی از ساخت سلاحها و مهمات هوشمند آغاز شده است.

سردار وحیدی تصریح كرد: در زمان حاضر جمهوری اسلامی ایران جزء پنجمین كشور سازنده سلاح های هوشمند است كه با تكیه بر فناوری بومی و بدون هرگونه كمك خارجی به این مهم نائل شده است.

وزیر دفاع با قدردانی از تلاش بی‌وقفه مدیران ، كاركنان و متخصصان سازمان صنایع دفاع در طراحی و تولید نیازمندی‌های نیروهای مسلح گفت:این دستاورد مهم می‌تواند توان عملیاتی – رزمی نیروهای مسلح درانهدام ماشین جنگی و تجهیزات و امكانات دشمن را بنحو چشمگیری افزایش دهد .

سردار وحیدی در پایان این موفقیت مهم را به محضر فرمانده معظم كل قوا ، فجرآفرینان عرصه صنعت دفاعی و آحاد ملت ایران تبریك گفت .