به گزارش سرویس سیاسی برنا، سپهبد "صفرابیف" وزیر دفاع آذربایجان در حاشیه نخستین دور مذاکراتش با وزیر دفاع ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به دعوت سردار وحیدی گفت: ما همواره و به طور مداوم با یکدیگر ملاقات کرده و تبادل‌نظر می‌کنیم.

وی افزود: در مناسبات فی‌مابین که اعتماد متقابلی وجود دارد و حیدر علی‌اف نقش بسزایی در این اعتمادسازی ایفا کرده و همچنین مذاکرات محمود احمدی‌نژاد و الهام علی‌اف تأثیر بسزایی در تقویت همکاری‌های دوجانبه دارد.

وزیر دفاع آذربایجان ادامه داد: ظرفیت‌های وسیعی برای گسترش مناسبات فی‌مابین داریم و منافع ملی ما نیز این را مطالبه می‌کند.

سپهبد صفرابیف ادامه داد: در مذاکرات امروز راجع به همه موضوعات تبادل نظر کردیم و ما خواهان آرامش سیاسی و اجتماعی مردم ایران هستیم.
 
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در پایان در پاسخ به سؤالی مبنی بر تعاملات نظامی این کشور با آمریکا گفت: تا امروز نه ما یک فشنگ از آمریکا گرفتیم و نه آنها یک فشنگ به ما دادند.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در پاسخ به سؤالی مبنی بر تعاملات این کشور با رژیم صهیونیستی گفت: هیچ کشوری قادر نیست آذربایجان را در مقابل ایران قرار دهد و در خاک این کشور برای تهدید و حمله به ایران استفاده کند؛ این موضع قاطع اذربایجان است.

وی افزود: امروز مبارزه علیه تروریسم وظیفه همه کشورهاست و ‌مبنای مذاکرات امروز ما نیز بوده است.

وزیر دفاع آذربایجان همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر تحرکات رژیم صهیونیستی در کشور آذربایجان گفت: آذربایجان باید ارتش خود را تقویت کند و برای این کار مجبور است سلاح و تجهیزات بخرد و تمام سلاح‌ و تجهیزاتی که خریداری می‌شود، در اختیار ارتش آذربایجان است و در هیچ وقت و هیچ صورت علیه ایران استفاده نخواهد شد.

وی ادامه داد: در مذاکره با وزیر دفاع ایران هم این مسئله مطرح شد و ما اعلام کردیم دشمنان ما این مسائل را در رسانه‌ها مطرح می‌کنند و از تمام رسانه‌ها خواهش می‌کنیم که به این مسئله نپردازند چون ریشه‌ای ندارد. آذربایجان کشور کوچکی است و هیچ وقت علیه کشور بزرگ ایران اقدام نمی‌کند.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان تأکید کرد: جمهوری آذربایجان، نیازمند حمایت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك قدرت منطقه‌ای است و ما به حسن همجواری معتقد و پایبند هستیم. آذربایجان با کشورهای متعددی همکاری نظامی دارد و ایران نزدیکترین همسایه و کشور دوست ماست و همکاری نظامی ما بسیار خوب است و ما به دنبال توسعه آن در آینده هستیم.