به گزارش سرویس ورزشی برنا، دکتر نصرالله سجادی در حاشیه بازدید از فدراسیون قایقرانی،گفت: تلاش کلیه ستاد و کادر فدراسیون در عملکرد تیم های ملی نمود دارد و معتقدم افرادی که در یک فدراسیون به عنوان سازمان مرکزی آن رشته در کشور فعالیت می کنند، مسئولیت سنگینی دارند و اگر انسجام و کار گروهی در فعالیت این سازمان وجود داشته باشد شاهد موفقیت های فدراسیون در تمام عرصه ها خواهیم بود.

دکتر سجادی اظهار داشت: اولویت فعالیت در فدراسیون ها تیم های ملی و نمود خارجی تلاش همه همکاران در مجموعه نتایجی است که تیم ملی می گیرد.
 
وی تصریح کرد: قایقرانی در کشور ما قدمت زیادی دارد که با فراز و نشیب های فراوانی نیز روبه رو بوده است. علاوه بر آن رشته قایقرانی گستردگی زیادی دارد به طوری که در المپیک از 28 رشته، 3 رشته پر مدال مربوط به قایقرانی می شود که هر کدام از نظر فنی سبک خود را دارد و با هم تفاوت می کند. این 3 رشته و حتی شاید بتوان گفت 4 رشته و فدراسیون جهانی در کشور ما در یک فدراسیون اداره می شود و این مسئله کار را برای فدراسیون بسیار دشوار و حساس می کند.

سجادی بیان کرد: با توجه به جمیع جهات اگر به این رشته مانند سال های اخیر بها داده شود شکوفا خواهد شد. به هر حال یک سازمان دهی مطلوب در قایقرانی نیاز است و این کار باید در فدراسیون انجام شود.

وی تاکید کرد: ما نیز در وزارت ورزش بر این نکته اشراف داریم و از زمان حضور در وزارت تمام تلاشم این بوده که انتخابات فدراسیون ها بر اساس راهکارهای قانونی انجام شود و ورزش کشور به یک ثبات و آرامشی برسد و بتوانیم کار را با قدرت در تمام رشته ها پیگیری کنیم.

سجادی ادامه داد: خوشبختانه انتخابات با شرایط خوبی و کاملا به صورت قانونی برگزار گردید و دنیامالی به عنوان رئیس انتخاب شد اما ابلاغ حکم ایشان بنا بر قانون منوط به استعفای از شورای شهر بود. البته ایشان ترجیح دادند که در شورا بمانند و ما نیز به نظر ایشان احترام گذاشتیم.

وی تشریح کرد: پس از استعفای دنیامالی از ریاست فدراسیون، وزیر طی حکمی ایشان را به عنوان مشاور خود در امر توسعه قایقرانی منصوب کردند و از این پس ایشان با تجارب خوبی که در اختیار دارند به قایقرانی کمک خواهند کرد.

سجادی اضافه کرد: اما در خصوص مباحث کاری، مطابق قبل گواری سرپرست فدراسیون است و کارها در تمام بخش ها با دستور ایشان انجام می شود و همه کمیته ها و بخش های اداری زیر نظر گواری به انجام امور خواهند پرداخت.
سجادی خاطر نشان کرد: به هر حال با توجه به زمان کوتاهی که تا بازیهای آسیایی پیش رو داریم کارها باید با قدرت انجام شود تا شاهد موفقیت قایقرانی و کل کاروان ورزشی کشورمان در این رقابت ها باشیم.

در ادامه احمد گواری سرپرست فدراسیون ضمن تشکر از حضور و توجه معاونت وزارت ورزش به قایقرانی بر لزوم انجام کارهای فدراسیون با آرامش بیشتر تاکید کرد.
 
سرپرست فدراسیون قایقرانی بیان کرد: نگاه ویژه مسئولین ورزش کشور به خصوص مقام عالی وزارت و دکتر سجادی به قایقرانی باعث تقویت روحیه و خوشنودی ما و همه خانواده این رشته است.
 
احمد گواری گفت: پس از انجام راهکارهای قانونی مجمع انتخابات برگزار شد. اما پس از انتخابات موانع برطرف نشد و روال کاری فدراسیون مانند قبل انجام خواهد شد. لذا با عنایتی که وزیر ورزش داشتند، دنیامالی به عنوان مشاور وزیر در قایقرانی منصوب شدند و امیدواریم که بتوانیم از کمک های ایشان در قایقرانی استفاده کنیم.

گواری اظهار داشت: کارها را طبق روال و با آرامش ادامه می دهیم. به هر حال فرصت زیادی تا بازیهای آسیایی نمانده و وزارت ورزش حساب ویژه ای بر روی قایقرانی به عنوان یکی از رشته های مدال آور باز نموده است. موفقیت در رقابت ها مستلزم انجام کارها با قدرت و دقت بیشتری است که با همکاری همه کادر فدراسیون میسر خواهد شد.