به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، در شروع جلسه نصرالله سجادی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه 6 محور اصلی دارد و از این پس نظارت دقیق تری بر مسایل مالی فدراسیون ها وجود دارد.

وی افزود: از 4 ماه پیش و از سال 92 با تمام فدراسیون های ورزشی جلساتی داشتیم و آنها این قول را به ما دادند تا از این پس به لحاظ بودجه ای خودکفا باشند. با این حساب وزارت ورزش و جوانان و همین طور کمیته ملی المپیک امروز می توانند این تفاهم نامه را امضا کنند و با توجه به منابع مالی موجود و محدود به فدراسیون ها کمک می شود.

سجادی افزود: این اولین بار است که چنین تفاهم نامه ای امضاء می شود و امیدواریم این اتفاق منجر به رشد و شکوفایی ورزش و موفقیت در بازی های آسیایی اینچئون شود.

در ادامه این جلسه شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: از این پس تعامل بیشتر بین دو نهادی که ورزش کشور را پیش می برد نوید روزهای خوشی را برای ورزش کشور می دهد. این تعامل بسیار ارزشمند است و نشان می دهد تمام مسئولان ورزش هدفی جز موفقیت و پیشرفت ورزش کشور را ندارند.

سید مناف هاشمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان هم گفت: خوشحال هستیم که منابع مالی ورزش کشور یک کاسه شده است. 75 میلیارد تومان از سوی وزارت ورزش و 20 میلیارد تومان از سوی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها داده می شود.

این در حالی است که فدراسیون ها این تعهد را داده اند تا رقمی حدود 2 برابر بودجه تزریقی را خودشان به دست آورند.

رباب شهریان معاون ورزش بانوان نیز در پایان این جلسه گفت: امیدوار هستیم تا فدراسیون ها در بخش مالی ورزش بانوان به طور تمام و کمال سهم خانم های ورزشکار را بدهند تا قهرمانان ما در بدترین شرایط ممکن به تمرین مشغول نباشند.