به گزارش سرویس ورزشی برنا، غلامرضا شعبانی بهار با حضور در برنامه رادیویی "یک نگاه چند دیدگاه" که هر هفته میزبان یکی از مسئولان دولت یازدهم به سوالات مجری و شنوندگان این برنامه پاسخ داد.

در این هفته همزمان با هفته تربیت بدنی دکتر شعبانی بهار معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با موضوع "فرهنگ ورزش و سلامت جسمی" صحبت های خود را شروع کرد و به ضرورت نهادینه شدن فرهنگ ورزش همگانی تاکید کرد.

در این برنامه که از رادیو فرهنگ پخش می شد دکتر شعبانی بهار با توضیحاتی در مورد ورزش همگانی گفت: خوشبختانه مردمِ ما آگاهی لازم برای ورزش کردن را دارند اما این دانش و آگاهی هنوز به باور و یقینی فراگیر تبدیل نشده است و متاسفانه تا وقتی این باور در آحاد جامعه وجود نداشته باشد ورزش همگانی در سطح جامعه فراگیر نمی شود.

شعبانی در ادامه گفت: مقام معظه رهبری با اینکه اخیرا کسالت داشند اما در برنامه خود کوه پیمایی را قرار دادند. دانش ایشان در باب ورزش همگانی به یقین تبدیل شده است و آثار این موضوع در رفتار فردی ایشان کاملا ملاحظه می شود.

معاون توسعه ورزش همگانی تاکید کرد: رسانه ها نقش بی بدیلی در توسعه و ترویج ورزش همگانی در سطح جامعه دارند اما متاسفانه توجه و تاکید رسانه ها به میزانی نیست که باید باشد. ورزش های تک رشته ای و قهرمانی درصد بسیار بالایی را در رسانه ها از آن خود کرده و ورزش همگانی آن طور که شایسته اش است مورد توجه قرار نمی گرد.

شعبانی بهار در پاسخ به مجری برنامه که " آیا آمار های موجود از ورزش همگانی در ایران مطلوب است؟" گفت: برای سال 1404 طبق برنامه ای که داریم باید آمار ورزش همگانی در ایران به 40 درصد بین مردم برسد که در حال حاضر فاصله بسیار زیادی با این عدد داریم. قطعا آمار کنونی مطلوب ما نیست اما در تلاشیم با برنامه ریزی های گسترده برای سال 1404 به این آمار نزدیک تر شویم.

شعبانی بهار در پایان گفت: یکی از اصلی ترین برنامه های ما ارتباط بسیار قوی تر با آموزش و پرورش است. قطعا توسعه ورزش دانش آموزی و برگزاری المپیاد ها و کشف استعداد ها می تواند هم در ورزش همگانی موثر باشد و هم در ورزش قهرمانی، برای همین ارتباطات خود را با آموزش و پرورش بیش از پیش قوی تر و محکم تر می کنیم تا در آینده موفقیت های خوبی در ورزش شاهد باشیم.