مسعود رهنما در گفتگو با خبرنگار ورزشی برنا در خصوص انتقادات مطرح شده از عملکرد کاروان ایران در بازیهای آسیایی اینچئون اظهار داشت: واقعیت را می گویم و بی پرده صحبت می کنم. برخی از افراد مثل هاشمی طبا که در دوره های گذشته مسئولیت های طولانی مدت داشته اند از ادبیات نامناسبی درباره مدیران فعلی استفاده کرده اند و کلماتی را به آن ها نسبت داده اند که بیشتر درباره خودشان صدق می کند.

وی ادامه داد: در دوره هاشمی طبا در بازیهای آسیایی و المپیک چه عناوینی به دست آوردیم؟ بهتر است دوره های گذشته را با دوره فعلی از نظر کمی و کیفی مقایسه کنید شاید در دوره فعلی پنجم شده باشیم اما نسبت به دوره های قبل خصوصا زمان هاشمی طبا پیشرفته کرده ایم چون هزینه ها کمتر بوده و مرغوبیت مدال بیشتر بوده است.

رهنما افزود: در دوره هاشمی طبا برای مربیان استخوان خورد کرده و با دانش کلاس آموزشی می گذاشتند و این بدترین توهین به مربیان ما بود این آقا با مدرک رشته نساجی به خودش جرئت می داد بیاید و به ما که عمرمان را در ورزش گذاشته ایم مبانی ورزش تدریس کند و از قهرمانی و استعدادیابی حرف بزند. مخالف استعدادیابی نیستم اما طرح هاشمی طبا در دوره خودش برای استعدادیابی طرحی کپی شده از کشورهای دیگر بود و نسخه ای تکراری برای همه رشته ها.

مدیرکل تربیت بدنی استان گیلان تاکید کرد: در کدام دوره دیده اید که معاونان نفر اول ورزش کشور مفاخر علمی و ورزشی باشند. فکر می کنم هاشمی طبا به دلیل اینکه نتوانست پستی در مدیریت ورزش به دست بیاورد چنین صحبت هایی را مطرح می کند و به هر دری می زند تا دیگران را تخریب کند. حمایت چشم و گوش بسته ایشان از رئیس فدراسیون کاراته در دوره ای که رئیس سازمان تربیت بدنی بود باعث شد که کاراته افت کند و همچنان هم تاوان سال های گذشته را بدهد. آقای هاشمی طبا باید ادبیاتش را اصلاح کند و القاب نامناسب را به دیگران نسبت ندهد.