به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید مناف هاشمی در حاشیه بازدید از پیست های دیزین و شمشک گفت: این دو پیست یکی از سرمایه های ورزش زمستانی کشور به شمار می روند و با فاصله نزدیک به هم از سال 42بنا شده اند و پس از آن یک مدیریت متمرکزی سال ها این مجموعه را اداره می کرد.

هاشمی افزود: اما از دوره ای مدیریت تغییر کرد و قسمتی از سهام این مجموعه ها به سازمان گردشگری و جهانگردی داده شد و از سال 80 به بعد به عنوان قسمتی از دیون و بدهی ها به تامین اجتماعی و شرکت سرمایه گذار مربوط به وزارات تعاون کار و رفاه اجتماعی داده شد که البته قسمت پیست آن در اختیار ورزش است.

وی ادامه داد: از آن سال تا به حال اختلاف نظرهایی وجود داشته و در حال حاضر این موضوع در لوایح دولت و دردیگر کمیسیونها که باید رفع مشکل شود مطرح شده است و اکنون به اتفاق معاون اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیز از امکانات دو طرف بازدید کرده ایم.

معاون وزیر ورزش افزود: قرار است درقالب جلسات داخلی نیز تفاهمنامه جدیدی انجام شود که این تفاهم نامه نیز مصوبه دولت شود و ملاک عمل ما هم کاهش این اختلافات و افزایش بهره وری در استفاده از این مکان هاست.

هاشمی افزود: همچنین بازدید از این پیست ها و دیگر موارد در عرصه ورزش باعث می شود تا در تصمیم گیری های مسائل مربوط به آنها دقیق تر پیش برویم.

وی با بیان اینکه ورزش هنوز اقتصادی نشده است که بتواند تنها خودش را اداره کند،گفت: معتقدم ظرفیتی که در این دو پیست وجود دارد باید استفاده بهینه از آن صورت بگیرد و این بازدید مقدمه ای است تا بتوانیم در راستای تامین امکانات رفاهی برای علاقمندان و عموم از این مجموعه ها تصمیم درستی اتخاد کنیم.

معاون منابع مالی و پشتیبانی وزرات ورزش و جوانان همچنین درباره اینکه آیا وزرات ورزش امسال در موضوع مالی مشکلی نداشته است اظهار داشت: در سال 93 دولت خوشبختانه در تخصیص اعتبارات به این وزراتخانه با توجه به رقابت های جهانی و آسیایی که داشته به خوبی عمل کرده و مشکل مالی نداشتیم.

هاشمی در عین حال اظهار امیدواری کرد که بتوانیم بخش خصوصی را فعال کنیم زیرا این بخش به ورزش کشور کمک می کند و باید شرایط را برای هموار کردن این مسیر فراهم کنیم.

مدیر پیست دیزین هم در این بازدید و درپاسخ به پرسشی درباره انتقادات نسبت به افزایش تعرفه پیست ها گفت: این افزایش تعرفه بر اساس مصوبه دولت است این تعرفه در سال گذشته بالغ بر 60هزار تومان و امسال حداقل 75 هزارتومان و حداکثر 85 هزارتومان است که مبنای ما همان حداقل است.

قربانعلی سولقانی افزود: با توجه به تورم و هزینه هایی که این پیست دارد برای حضور علاقمندان در این مجموعه تفریحی ورزشی رقم بالایی نیست.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی به همراه معاون منابع مالی و پشتبانی وزرات ورزش و جوانان، معاون اقتصادی سازمان تامین اجتماعی، مدیر مجموعه های اسکی و مدیر پیست دیزین و نمایندگان سازمان ایرانگردی و جهانگردی از پیست های دیزین و شمشک قبل از گشایش در فصل جدید بازدید کردند.

پیست بین المللی دیزین قرار است پس از نخستین بارش برف گشایش یابد.