به گزارش سرویس ورزشی برنا، قانون می گوید حسین رضازاده نمی تواند همزمان عضو شورای شهر تهران و رییس فدراسیون وزنه برداری باشد اما مهدی چمران که رییس شورای شهر است و قاعدتا باید هر قانونی را بهتر از ما و شما بلد باشد، می گوید؛«حسین رضازاده می تواند هم در فدراسیون وزنه‌برداری و هم در شورای شهر فعالیت داشته باشد.» قانون می گوید دارندگان برخی مناصب و مشاغل و روسا، مدیران و سرپرستانی که حوزه فعالیت شان به کل کشور تسری دارد، نمی توانند عضو شورای شهر باشند، مگر آن که قبل از ثبت نام در انتخابات شوراها، از سمت خود استعفا کرده و به هیچ وجه در آن منصب شاغل نباشند.

همین قانون می گوید اعضای شورای شهر هم نمی توانند همزمان با عضویت در شوراها، در سمت های مذکور مشغول به کار شوند. قانون که باید برای ما مبنا و معیار هرگونه تصمیمی باشد، به صراحت اعلام کرده نمایندگان شورای شهر که حسین رضازاده هم یکی از آنهاست، نمی توانند همزمان با عضویت در شورا، رییس فدراسیون ورزشی باشند، همان طور که پیش از این هادی ساعی نتوانست همزمان عضو شورای شهر و رییس فدراسیون تکواندو باشد، همان گونه که احمد دنیامالی با وجود کسب رای در انتخابات فدراسیون قایقرانی، از ریاست این فدراسیون استعفا کرد و در شورای شهر ماند.

قانون حجت را تمام کرده است و وزارت ورزش و جوانان هم با احترام به قانون اعلام کرده فرقی میان حسین رضازاده و هادی ساعی نیست و اعضای شورای شهر اگر می خواهند در انتخابات فدراسیون های ورزشی شرکت کنند، باید از عضویت در شورای شهر انصراف بدهند اما مهدی چمران که به یاد نداریم زمان تلاش هادی ساعی، پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران برای حضور همزمان در شورای شهر و فدراسیون تکواندو، گفته باشد ساعی می تواند هر دو کار را با هم انجام بدهد، حالا می گوید برای حسین رضازاده هیچ منعی نیست که هم رییس فدراسیون وزنه برداری باشد و هم عضو شورای شهر. چمران که سیاسیون می گویند معرف اصلی رییس جمهور قبلی بوده، در حالی می گوید؛«امیدوارم وزیر محترم ورزش که از دوستان بنده است به این موضوع توجه داشته باشد و حسین رضازاده با توجه به سوابق مهمی که در امر ورزش دارد هم در فدراسیون وزنه‌برداری و هم در شورای شهر فعالیت داشته باشد» که قطعا باید از زمان روی کار آمدن دولت جدید تا به حال به این باور رسیده باشد که دولت یازدهم دولت دور زدن قانون، طی کردن راه میانبر از بغل قانون و انجام اقدامات فراقانونی نیست.
 
وزارت ورزش و جوانان هم بخشی از همین دولت است و وزیر این وزارتخانه با سابقه معلمی اش به تنها چیزی که فکر نمی کند دور زدن قانون است. دوره دور زدن قانون به نفع خودی ها و اجرای قانون برای غیرخودی ها سپری شده و الان دیگر نمی توان از کسی به صرف این که دوست خوب کسی است، خواست چشمش را به روی اجرای قانون ببندد! در مورد حسین رضازاده ما هم مثل مهدی چمران معتقدیم رضازاده باتوجه به سوابق ورزشی اش گزینه مناسبی برای ریاست فدراسیون وزنه برداری است و بهتر است از عضویت در شورای شهر انصراف بدهد و برای خدمت به ورزش در وزنه برداری بماند اما وقتی خودش دوست ندارد از شورای شهر دل بکند، ماندنش در وزنه برداری نباید به قیمت زیرپا گذاشتن قانون باشد. قانونی که برای هادی ساعی و سایر اعضای شواری شهر اجرا شد، باید برای رضازاده هم به اجرا درآید و از رییس شورای شهر بعید است خواسته یا ناخواسته، دانسته یا ندانسته و قوانین را خوانده یا نخوانده، به وزیر ورزش و جوانان توصیه کند رضازاده همزمان رییس فدراسیون وزنه برداری و عضو شورای شهر باشد.