به گزارش سرویس ورزشی برنا، نمایندگان کشورمان، امروز هم در مجموع فوق العاده ظاهر شدند و به 4 طلا در کشتی، تکواندو و پرتاب دیسک رسیدند. همچنین دو برنز در رشته های کشتی و تکواندو نصیبمان شد.

تنیس روی میز:
امروز مسابقات پینگ پونگ دوبل آغاز شد و تیم دو نفره ما متشکل از نوشاد عالمیان و افشین نوروزی توانست در اولین گام در سه گیم متوالی و با نتایج11-7، 12-10 و 11-6 مقابل قطر به پیروزی برسد و در مرحله بعد باید مقابل ابر قدرت تنیس روی میز دنیا یعنی چین برود. فردا مسابقات انفرادی هم آغاز خواهد شد.

دوچرخه سواری کوهستان:
در مردان و در بخش کراس کانتری با دو نماینده شرکت داشتیم. فراز شکری و پرویز مردانی شرکت کنندگان ما بودند که به رتبه های 9 و 10 رسیدند و از کسب مدال بازماندند. نماینده چین مدال طلای این بخش را به خود اختصاص داد.

کبدی:
کبدی کاران آقا و بانوی کشورمان امروز توانستند مراحل مقدماتی خود را با پیروزی و سرگروهی به پایان ببرند. بانوان ایران موفق شدند با نتیجه43-19 چین تایپه را مغلوب کنند و به نیمه نهایی برسند. مردان کبدی کار کشورمان نیز با حساب 41-22 کره جنوبی را از پیش رو برداشتند و به نیمه نهایی رسیدند. هر دو تیم ما شانس زیادی برای رسیدن به فینال دارند.

بادبانی:
سرانجام امروز کار احمدرضا احمدی در مسابقات بادبانی پایان پذیرفت. قرار بود مسابقات دورهای 11 و 12 دیروز برگزار شود که به دلیل شرایط بد جوی به امروز موکول شد و در نهایت رتبه های هشتم و نهم به احمدرضا احمدی اختصاص یافت و در کل جایگاه نهم را به خود اختصاص داد و کارش در مسابقات آسیایی به پایان رسید.

تکواندو:
تکواندو یکی از مدال آورترین رشته های ما در مسابقات بین المللی بوده و این بار هم همه روی مدال های رنگارنگ این رشته حساب کرده ایم. امروز در دو بخش آقا و خانم سه نماینده داشتیم که ابتدا کاپیتان تیم مردان، یوسف کرمی به روی تاتامی آمد و در همان اولین مسابقه با قبول شکست در برابر بایکوزیف ازبکستانی از گردونه مسابقات کنار رفت. نماینده ازبکستان در نهایت قهرمان این وزن شد. سوسن حاجی پور تک نماینده خانم ما در روز نخست مسابقات تکواندو بود. او بعد از دو پیروزی مقابل نمایندگان قزاقستان و تایلند به دیدار نیمه نهایی رسید اما در این مرحله مغلوب نماینده چین تایپه شد و به مدال برنز رسید. مسعود حجی زواره شرکت کننده کشور ما در وزن -74 کیلوگرم بود. وی ابتدا موفق شد با قدرت نمایندگان ویتنام و هند را با نتایج 6-0 و 8-0 شکست دهد و پا به مرحله نیمه نهایی برسد. حجی زواره در این مرحله به دیدار نماینده فیلیپین رفت و در حالی که بازی را 5-1 جلو بود، تکواندوکار فیلیپینی دچار آسیب دیدگی شد و از ادامه مسابقه انصراف داد. سرانجام در مسابقه فینال، حجی زواره به دیدار نیکیتا رافالوویچ رفت و در راند طلایی و در دیداری نزدیک و نفس گیر با نتیجه 3-2 برد و مدال طلا را از آن خود کرد. مسابقات تکواندو فردا ادامه پیدا می کند.

کشتی فرنگی:
بعد از درخشش آزاد کاران کشورمان، امروز کار کشتی فرنگی هم آغاز شد. ما در سه وزن نماینده داشتیم. سعید عبدولی نماینده ایذه ای تیم ملی ایران در وزن 71 کیلوگرم کار خود را در دور یک چهارم نهایی و برد در برابر نماینده قزاقستانی آغاز کرد. وی در  نیمه نهایی به مصاف جونگ جیهون کره ای رفت و در یکی از آشکارترین ناداوری های چندسال اخیر رشته های ورزشی نماینده کشور میزبان را برنده کردند. این در حالی بود که سعید عبدولی یک بار حریف خود را ضربه کرده بود و یک بار هم وی را از زمین بیرون انداخته بود اما در نهایت هیئت ژوری مسابقه نظر دیگری داشت. عبدولی که اتفاقی مشابه در المپیک 2012 را هم تجربه کرده بود، در مسابقه رده بندی و با نتیجه 6-0 یاداو هندوستانی را شکست داد و طلایی ترین مدال برنز کاروان را کسب کرد. البته قرار است جایزه مدال طلا به او پرداخت شود. در وزن 80 کیلوگرم حبیب اخلاقی نماینده کشور ما بود. اخلاقی با قدرت شرکت کنندگان قطر و ازبکستان را شکست داد و به مسابقه نهایی رسید و در این مرحله هم با نتیجه 5-1 سورماکی ژاپنی را از پیش رو برداشت و اولین طلای فرنگی را بدست آورد. آخرین نماینده ما در بازی های امروز کشتی، مهدی علیاری در وزن 98 کیلوگرم بود. سوریه و قزاقستان در برابر علیاری حرفی برای گفتن نداشتند. علیاری در مسابقه فینال و در زمان 1.54 ثانیه ژیائو دی از چین را با بارندازهایش نابود کرد و مدال طلا را از آن خود کرد تا جمع مدال های کاروان ایران به 14 برسد. فردا مسابقات فرنگی ادامه پیدا نمی کند.

بوکس:
دور یک چهارم نهایی مسابقات بوکس در اوزان مختلف برگزار شد و ما هم سه نماینده داشتیم. ابتدا صبح امروز جاسم دلاوری در وزن+91 کیلوگرم موفق شد با نتیجه2-1 کیم دو هیون کره ای را مغلوب کند و ضمن راهیابی به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کند. دلاوری پس فردا در دیدار نیمه نهایی به مصاف نماینده ازبکستان می رود. محرابی در -75 کیلو به مبارزه قهرمان جهان در سال 2013 از قزاقستان، یعنی علیمخانولی رفت و با وجود شایستگی بازی را در 3 راند واگذار کرد و از صعود به جمع 4 نفر پایانی بازماند.آخرین نماینده امروز ما علی مظاهری در 91 کیلو بود که به مصاف حریف مغولستانی رفت و توانست در نهایت در دیداری نسبتا راحت و در سه وقت پیاپی به برتری برسد و مدال برنز خود را قطعی کند. مظاهری در مرحله ما قبل پایانی به دیدار نماینده اردن خواهد رفت.

دوومیدانی:
از قبل روی طلای احسان حدادی حساب کرده بودیم و این اتفاق هم افتاد. رکورددار پرتاب دیسک آسیا و بازی های آسیایی این بار هم توانست در فینال پرتاب دیسک و با پرتابی به متراژ 65.10مقام نخست و مدال طلا را از آن خود کرد. دیگر نماینده ما در پرتاب دیسک، محمد صمیمی بود که برخلاف انتظارات نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و چهارم شد. در ماده دهگانه مردان، هادی سپهرزاد به نمایندگی از کشور ما حضور پیدا کرد. وی در پرتاب وزنه اول شد، در دوی 100 متر دوم شد و در 400 متر به مقام چهارمی رسید. سپهرزاد همچنین در پرش ارتفاع و پرش طول هم حضور پیدا کرد و به مقام های هشتم و دهم دست پیدا کرد. مسابقات مواد باقی مانده فردا برگزار خواهد شد. مریم طوسی بعد از کسب مقام هفتم در 100 متر، این بار در مرحله مقدماتی 200 متر با کسب رده دوم به نیمه نهایی راه پیدا کرد. حسن تفتیان و محمد ابارقی نمایندگان آقای ما در ماده 200 متر بودند که هر دو دونده ایران موفق شدند با قرار گرفتن در رتبه های دوم و سوم به مراحل بعدی راه پیدا کنند. محمد ارزنده نماینده کشور ما در فینال پرش طول بود که توفیقی کسب نکرد و ششم شد. در نهایت سجاد مرادی دونده باسابقه کشورمان که در آخرین لحظات و با حرف و حدیث های فراوان راهی اینچئون شده بود، به دلیل مصدومیت در دوی 800 متر شرکت نکرد.