به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از سایت باشگاه راه‌آهن، سرمربی فوتبال راه آهن پس از شکست تیمش برابر پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر در نشست خبری گفت: ما شروع بدی را در این بازی داشتیم و با وجود اینکه می‌دانستیم پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی قوی است و حتی در تمرین‌هایمان روی این ضربات کار کرده بودیم، اما باز هم دو گل به همین شیوه دریافت کردیم. اگر یکی از گل‌های خورده را جبران می‌کردیم جریان بازی کاملا متفاوت می‌شد. پرسپولیس تنها روی تیزهوشی بازیکنان بزرگش روی ضربات ایستگاهی به ما گل زد. در غیر این صورت در طول بازی روند دو تیم متعادل بود و حتی کمی هم به سود ما سنگینی می‌کرد. با این حال فوتبال همین است و پرسپولیس توانست از نقطه قوتش استفاده کند و دو گل به ما بزند.
 
علی دایی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید چرا بعد از دریافت گل، هافبک‌های دفاعی‌تان را عوض یا جابه‌جا نکردید گفت: ما هافبک دفاعی‌مان را عقب نگه نداشته بودیم و حتی دیدید که ایمان رزاقی‌راد را که فوروارد است به جای کفشگری که هافبک دفاعی است به زمین آوردیم. پرسپولیس در این بازی اصلا به ما فشار نیاورد اما گلی که در دقیقه اول بازی خوردیم همه حساب کتاب‌های ما و صحبت‌هایی که با بازیکنان انجام داده بودیم را بر هم زد. اگر مجتبی شیری موقعیت خود را گل می‌کرد می‌توانستیم به بازی برگردیم، اما این اتفاق نیفتاد. به هر حال این فوتبال است. من چند بازیکن هجومی را به زمین آوردم اما آنطور که من می‌خواستم فوتبال بازی نکردیم و باختیم. ما به بازیکنان درباره نقطه قوت پرسپولیس در ضربات ایستگاهی زیاد سفارش کرده بودیم اما از همین نقطه گل خوردیم. متاسفانه دروازه‌بان ما هم روی گل اول، در خروجش اشتباه داشت و گل دقیقه یک تمام برنامه‌های ما را به هم زد. اما فوتبال همین است و ادامه دارد و ما خود را برای بازی بعد آماده می‌کنیم.

در ادامه خبرنگاری از دایی درباره بی‌احترامی برخی افراد به اسطوره‌های پرسپولیس از جمله دایی، کریمی و خوردبین و همچنین صحبت‌های قبل از بازی رویانیان پرسید که سرمربی راه آهن گفت: من اصلا دوست نداشتم جواب این آقا را بدهم اما برای روشن شدن ذهن مردم و پرسپولیسی‌ها باید مسایلی را مطرح کنم. همه علی دایی را که سال‌ها برای پرسپولیس و تیم ملی بازی کرده را می‌شناسند و فردی که تنها مدت کوتاهی است به پرسپولیس آمده و حالا دایه مهربان‌تر از مادر شده را هم می‌شناسند. من می‌خواهم بپرسم قبل از اینکه این آقا به پرسپولیس بیاید به غیر از راهنمایی و رانندگی، کسی او را جای دیگری دیده است؟ یک سوال دارم، اگر من دنبال حقم بروم آدم بدی هستم؟ چه کسی گفته که من همه چیز خود را از پرسپولیس دارم؟ من هرچه دارم از آن بالایی دارم. پرسپولیس و تیم ملی همه وسیله هستند. وقتی در بانک تجارت بودم بهترین گلزن آسیا در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی شدم. اگر پرسپولیس 20 میلیون به من داده، من با انتقالم به تیم‌های خارج از کشور سه چهار برابر آن پول را به پرسپولیس برگردانده‌ام. نمی‌دانم این آقا کجا بزرگ شده که چنین حرف‌هایی می‌زند و یا خدا گفتن و یازهرا گفتن من در بازی فصل قبل را رقص و پایکوبی می‌داند!

دایی در ادامه گفت: باید به ایشان یادآوری کنم که مسلمانی و اعتقاد به ریش نیست بلکه به ریشه است. شما اول باید ببینید آدم‌ها از کجا آمده‌اند. ببینید علی دایی از کجا آمده. شما را بنده خدا به پرسپولیس آورده. متاسفانه این آقا گذشته‌ای ندارد که من بخواهم به آن اشاره کنم. این آقا فکر کرده چه خبر است! مگر علی دایی از تو می‌ترسد؟ علی دایی از هیچ کس نمی‌ترسد فقط از آن بالایی می‌ترسد. آدم باید ریشه داشته باشد و به مردم دروغ نگوید. شما بودید که گفتید کهکشان می‌سازم و به خاطر تبلیغ خودتان از این حرف‌ها زدید. شما به امسال من بدهکار هستید اما به خاطر اینکه خودتان را نشان دهید رفته‌اید با قهرمانان وزنه‌برداری و دوومیدانی المپیک قرارداد بسته‌اید. من جواب هزارتا مثل شما را می‌دهم چون درست زندگی کرده‌ام. من هرچه دارم از خدا دارم اما شما از بنده خدا داری. شمایید که توسط بنده خدا از یک جای دیگر وارد ورزش شده‌اید بدبختی ورزش ما همین است. بنده خدا برود تو هم رفتنی هستی اما علی دایی‌ها، علی کریمی‌ها و محمود خوردبین‌ها در این فوتبال و بین مردم می‌مانند.فکر می‌کنی با دوتا مشاوره غلط می‌توانی مردم را مقابل علی دایی قرار دهی؟ علی دایی جانش را برای کسانی که دوست شان داشته گذاشته. خدا هم کمک کرده و به جایی که استحقاقش را داشته‌ام رسیده‌ام. همه می‌دانند که علی دایی چطور درآمد کسب کرده و می‌کند. حال یک سوال دارم. شمایی که یک مدیر دولتی بودید، این پول‌ها را از کجا می‌آورید؟ شما که می‌گویید وزارت ورزش یک ریال هم نداده این پول‌ها را از کجا می‌آورید؟ نکند شما مولتی میلیاردر بودید و ما خبر نداشتیم!
 
علی دایی در ادامه صحبت‌هایش گفت: همه می‌دانند که من برای پرسپولیس و تیم ملی چه بازی‌هایی انجام داده‌ام و چطور به اروپا رفته‌ام. در جام ملت‌های 96 خوب بازی کردم و از السد به بیله‌فلد رفتم و بیشتر از دو میلیون مارک گیر پرسپولیس آمده. مگر من از بنده خدا چیزی گرفتم؟ شما هستید که تا به یک پست و مسندی می‌رسید، خودتان را گم می‌کنید. اصلا خنده‌ام می‌گیرد. چند وقت پیش یک نفر می‌گفت که بعضی‌ها می‌گویند دایی با بازیکنان پرسپولیس رابطه دارد. این موضوع اصلا غیر طبیعی نیست. خیلی از بازیکنانی که با من کار کرده‌اند ارتباط شان را با من حفظ کرده‌اند. هر وقت مشکل یا درد دلی داشته باشند با من مشورت می‌کنند. شما خجالت نمی‌کشید که درباره من این حرف‌ها را می‌زنید؟

شما فردا پس فردا رفتنی هستید اما مطمئن باشید که امثال علی دایی همیشه در دل مردم می‌مانند و شماها هیچ کاری نمی‌توانید بکنید. من از شما خبرنگاران می‌پرسم که آیا تا به حال من را به غیر از این شکل و قیافه جور دیگری دیده‌اید؟ من همیشه همین طور بوده‌ام. کمی با مردم روراست باشید کمی مرد باشید و معرفت داشته باشید. یک میکروفن که در اختیارت بدهند هرچه دوست داری می‌گویی. قبل از بازی نامه می زنید که چه و چه. شما که تا الان از ناپاکی فوتبال دم می‌زدید و می‌گفتید که من برای مبارزه با این ناپاکی‌ها به فوتبال آمده‌ام. وای به حال این فوتبال و پرسپولیس که شما بخواهید علی دایی و علی کریمی را خراب کنید. تا دیروز که هزارتا مجیز کریمی یا خود من را می‌گفتید، چطور شد امروز بد شدیم؟ شما که سهل است بزرگ‌تر از شما هم نمی‌تواند علی دایی‌ها را خراب کند. من باز هم می‌گویم که هرچه دارم از لطف خدا بوده اما شما اگر بنده خدا یک امضا کند از این باشگاه رفتنی هستی. من یک آدم معمولی هستم اما متاسفانه عده‌ای آمدند خودشان را چسباندند به این فوتبال و میلیاردها به جیب زدند که باید تاسف خورد. واقعا تاسف می‌خورم شمایی که دو روز است به فوتبال آمده‌اید داعیه پرسپولیسی بودن دارید. اصلا چند وقت است آمده‌اید؟ اصلا به عمرتان ورزشگاه آمده بودید یا شال قرمز می‌انداختید که حالا این حرف‌ها را می‌زنید؟ شما اصلا در حدی نیستید که راجع به علی دایی حرف بزنید. اگر هم حرفی بزنید می‌آیم خیلی چیزها را می‌گویم چون نه از کسی می‌ترسم و نه سرم زیر بغل کسی است. مگر آدم حقش را بگیرد جرم است؟ کسانی که بعد از علی دایی به پرسپولیس آمدند پول خود را گرفتند و تسویه کردند اما فقط من مانده‌ام. از سه ماه قبل رفتیم و محترمانه صحبت کردیم. همه مدارکش هم موجود است اما جوابی ندادید. دلم می‌سوزد که این باشگاه مال مردم است اما این اقا را مدیر آن می‌کنند که حالا بیاید و این حرف‌ها را بزند.