به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم های فوتبال پرسپولیس و ذوب آهن از ساعت 17:30 دقیقه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار جذاب و البته پربرخود با برتری سرخپوشان پایتخت به پایان رسید. پرسپولیس با نتیجه سه بر دو به برتری رسید تا بیست امتیازی شود و به رتبه دهم جدول رده بندی صعود کند.

ذوب آهن بازی را خوب شروع کرد و توانست در دقیقه ششم توسط پیام صادقیان به گل برسد. علیرضا نورمحمدی مدافع پرسپولیس در دقیقه پانزدهم به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا کار برای پرسپولیس دشوار شود.

در ادامه پرسپولیس صاحب توپ و میدان شد و چندین موقعیت خلق کرد که با واکنش های مسعود همامی همراه بود. در لحظات تلف شده نیمه اول، مهدوی کیا از روی یک ضربه ایستگاهی موفق شد گلزنی کند تا اختلاف به حداقل برسد. سعید عبداله پور در دقیقه بیست و ششم این دیدار به علت خطا روی هادی نوروزی از محسن ترکی کارت قرمز گرفت.

در نیمه دوم همامی روی نوروزی مرتکب پنالتی شد که او هم با نظر ترکی از زمین اخراج شد تا ذوب آهن 9 نفره شود. بوژوویچ دروازه بان ذخیره ذوب آهن به جای محسن مسلمان به میدان آمد و اتفاقا توانست پنالتی مهدوی کیا را مهار کند تا استرس در نزد پرسپولیسی ها باقی بماند. پرسپولیس به حملات خود ادامه داد تا این که محمد نوری در دقیقه هفتاد و ششم توانست پاس زیبای جواد کاظمیان را تبدیل به گل مساوی کند.

این بازی که 6 دقیقه وقت تلف شده داشت، در نهایت کریم انصاری فرد در دقیقه 96 تیر خلاص را شلیک کرد تا پرسپولیس به برد شیرین برسد و بیست امتیازی شود. ارسال مهدوی کیا با ضربه سر نوری توام شد و انصاری فرد هم با نوک پا کار را تمام کرد تا پرسپولیس به سختی برنده بازی شود. این پنجمین گل انصاری فرد با لباس سرخ بود.
 
ترکی داور مسابقه به پیام صادقیان، محمد صلصالی، سینا عشوری و قاسم حدادی‌فر و بوژوویچ از ذوب آهن و هادی نوروزی، سیدجلال حسینی و کریم انصاری‌فرد از پرسپولیس نیز کارت زرد داد.

پرسپولیس با این پیروزی 20 امتیازی شد و به رده دهم صعود کرد و ذوب آهن هم 12  امتیازی باقی ماند و در رتبه شانزدهم باقی‌ ماند.

ترکیب پرسپولیس:

شهاب گردان، سیدجلال حسینی، محسن‌بنگر، علیرضا نورمحمدی( 65 جواد کاظمیان)، مهرداد پولادی(35 غلامرضا رضایی)، حسین ماهینی، میثم تقی‌زاده، مهدی مهدوی‌کیا، محمد نوری، هادی نوروزی( 75 امیرحسین فشنگچی) و کریم انصاری فرد

سرمربی: مانوئل ژوزه

ترکیب ذوب آهن:

مسعود همامی، سپهر حیدری، محمد صلصالی، بهمن مالکی، سعید عبداله‌پور، سینا عشوری، مهدی رجب‌زاده، قاسم حدادی فر( 70 هوگو ماچادو)، محسن مسلمان(  53 لارکو بوژوویچ)، اسماعیل فرهادی و پیام صادقیان