به گزارش سرویس ورزشی برنا، مانوئل ژوزه در نشست خبری بعد از بازی پرسپولیس و ذوب آهن و کسب سه امتیاز این مسابقه گفت: بازی سختی داشتیم اما همین بازی باعث شد که بازیکنان ما خودشان را بیشتر باور کنند. از وقتی که لیگ شروع شد این اولین بار است که دو بازی پشت سر هم را برده‌ایم و این مسئله روحیه ما را بالا برده است. ما یک بازی سخت دیگر در پیش داریم که باید از حالا به فکر آن باشیم. ما جمعه یک بازی دوستانه انجام می‌دهیم، چون به آن نیاز داریم تا برای بازی با ملوان آماده باشیم.

وی افزود: این بازی برای تماشاگرانی که در ورزشگاه حاضر بودند و آن‌هایی که از خانه آن را تماشا می‌کردند، نشانه خوبی از عشق و علاقه به فوتبال است. این چیزهاست که عشق به فوتبال را نشان می‌دهد. ما شروع بسیار بدی داشتیم اما کم‌کم تلاش کردیم که اعتماد به نفس‌مان را بالا ببریم. من ناچارم که باز هم بگویم که تعطیلی بیش از حد لیگ به تیم‌ها ضرر می‌زند و اعتماد به نفس آن‌ها را کم می‌کند، همچنین در نشست خبری پیش از بازی گفته بودم که ذوب آهن در این بازی انگیزه بیشتری خواهد داشت و ما مسئولیت بیشتری داریم که همین اتفاق هم افتاد.

ژوزه تصریح کرد: ما در 15 دقیقه اول بازی داشتیم 2 بر صفر می باختیم. نیمه اول برای ما خیلی سخت بود و ما جنگنده نبودیم. ذوب آهن در نیمه اول کاملا بازی را در اختیار داشت و ما شانس آوردیم که در اواخر نیمه اول از روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسیدیم. در نیمه دوم وارد زمین شدیم که بازی را ببریم، ما حتی می‌توانستیم روی آن ضربه پنالتی به گل برسیم که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

مانوئل همچنین به 9 نفره شدن ذوب آهن اشاره کرد و گفت: شاید به ظاهر این اتفاق بازی را راحت‌تر کند اما به نظر من این مسئله می‌توانست کار را برای ما سخت‌تر کند که دیدید این گونه شد. وقتی حریف شما 9 نفره می‌شود، مجبور هستید که ببرید و این مسئله کار را سخت می‌کند. ما همیشه، همیشه و همیشه تلاش می‌کنیم که برنده باشیم و برای این هدف هر کاری می‌کنیم. ما در 30 دقیقه پایانی بازی با سیستم 4 - 3 - 3 بازی می‌کردیم، به گونه‌ای که غلامرضا رضایی سمت راست و هادی نوروزی سمت چپ بودند، انصاری فرد و کاظمیان هم وسط بازی می‌کردند. ما می‌خواستیم با این کار ریسک کنیم که ببریم. ما بازی را عادلانه بردیم و این پیروزی هدیه‌ای به هواداران بود.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: به ذوب آهن تبریک می‌گویم چون شروع بسیار خوبی داشت و توانست در ابتدای بازی دو گل بزند اما ما در نهایت پیروز شدیم و اعتماد به نفس خود را دوباره باز یافتیم. بازیکنان از این بازی درس گرفتند که باید خودشان را تا آخرین لحظه بازی باور داشته باشند و تا داور سوت بازی را نزده است دست از تلاش نکشند. ما در بازی‌های قبل می‌باختیم چون در میانه بازی کار را رها می‌کردیم. پس از آنکه پنالتی را از دست دادیم، روحیه تیم پایین آمد که نباید این گونه باشد. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود، باید از اول تا آخر بازی قوی باشد. این برد سخت ولی عادلانه بود.

مانوئل ژوزه در مورد برنامه های نیم فصل دوم سرخپوشان گفت: قصد ما این است که در نیم فصل، سه یا چهار بازیکن جدید بگیریم که کیفیت بیشتری به تیم بدهند. ما می‌خواهیم نیم فصل دوم را بسیار بهتر از نیم فصل اول آغاز کنیم و می‌خواهیم تمام تلاش‌مان را بکنیم که قهرمان شویم. اگر بتوانیم بازیکنان خوبی را پیدا کنیم، می‌توانیم نیم فصل دوم را بسیار بهتر شروع کنیم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص عملکرد گردان افزود: شهاب روی هیچ کدام از گل‌ها مقصر نبود. اما نیلسون به این دلیل بازی نکرد که مصدوم بود. اگر مصدومیت او کوتاه باشد، به سر جایش باز خواهد گشت، چون تاکنون عملکرد خوبی داشته است اما اگر مصدومیتش طول بکشد، یقینا کس دیگری جایش را می‌گیرد. امروز شهاب روی گل‌ها تاثیری نداشت و بویژه در صحنه گل دوم هر دروازه‌بانی ممکن است در محوطه 18 قدم دچار اشتباه شود.