به گزارش سرویس ورزشی برنا، این مراسم دوشنبه شب 18 دی ماه در شهر زوریخ سوئیس برگزار شد که در نهایت لیونل مسی برای چهارمین سال پیاپی توپ طلا را برد و ویسنته دل‌بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا نیز بهترین مربی سال جهان شد.

نکته ویژه این مراسم حضور علی دایی سرمربی تیم راه‌آهن و عضو کمیته فنی فیفا در آن بود که به گفته خودش نماینده مردم و فوتبال ایران در این مراسم حضور پیدا کرده بود.

این برای چندمین سال پیاپی بود که دایی در این مراسم حضور داشت و همان طور که پیش‌بینی کرده بود، لیونل مسی برای چهارمین سال پیاپی برنده توپ طلا شد و خودش را در تاریخ فوتبال جهان جاودانه کرد.

در بخش مربیان اما خواسته دایی برآورده نشد و دل بوسکه به جای گواردیولا بهترین مربی سال 2012 جهان شد.

علی دایی که در این مراسم در کنار کریستیان کارمبئوی فرانسوی نشسته بود، لحظاتی بعد از این مراسم در گفتگو با برنامه 90 اظهار داشت: مثل همیشه این مراسم باشکوه و مجلل برگزار شد و اغلب بزرگان فوتبال جهان در آن حضور داشتند. مسی هم برای چهارمین بار برنده تو طلا شد که این بار بر خلاف سال قبل، کل سالن چند دقیقه ایستادند و برای او دست زدند. خود مسی هم وقتی بالای سن رفت می‌گفت به خاطر این اتفاق نمی تواند صحبت کند. شما دیدید که فوتبال جهان را اسپانیا تسخیر کرده و اغلب نفرات تیم منتخب دنیا از اسپانیا بودند یا در این کشور بازی می‌کنند که این نشان دهنده فوتبال غنی این کشور است.
 
دایی درباره واکنش کریستیانو رونالدو بعد از انتخاب دوباره مسی گفت: من خودم از نزدیک دیدم که وقتی مسی انتخاب شد، رونالدو خیلی ناراحت شد. مسی هم خیلی از اینیستا و بقیه هم‌تیمی‌هایش تعریف کرد، اما هیچ اسمی از رونالدو نبرد. البته کلاس فوتبال مسی خیلی فرق دارد با بقیه بازیکنان و رکوردهای زیادی در این فصل زد که باعث شد این جایزه را ببرد. من خودم اگر قرار بود نفر دوم را انتخاب کنم، اینیستا را به خاطر موفقیتهایی که با تیم ملی اسپانیا به دست آورده بود، انتخاب می‌کردم اما متاسفانه سه بازیکنی که بهترین‌های تاریخ فوتبال جهان بودند با هم رقابت می‌کردند. با این حال در این چند سال انتخاب اول و آخر من مسی بوده است.